Reklama

O tych zmianach musisz wiedzieć. Nowa aplikacja ZUS. Zobacz, co będzie można przez nią załatwić

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: arch. ZUS

O tych zmianach musisz wiedzieć. Nowa aplikacja ZUS. Zobacz, co będzie można przez nią załatwić - Zdjęcie główne

Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store | foto arch. ZUS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z kraju Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wprowadził pierwszą mobilną aplikację. Składasz wnioski o świadczenia 500 plus i 300 plus? Koniecznie ją zainstaluje, nie pożałujesz.

Dostępna jest już pierwsza aplikacja mobilna Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. mZUS umożliwia ona szybki dostęp do informacji i wniosków o świadczenia dla rodziny.

Przez mZUS złożysz nie tylko wniosek. Aplikacja przypomni ci też o ważnych terminach 

Można powiedzieć, że ZUS zdecydował się na pewną rewolucję. Po raz pierwszy uruchomił mobilną aplikację, która uprości i przyśpieszy proces składania wniosków o niektóre świadczenia. Aplikacja mZUS jest przeznaczona dla osób, które mogą korzystać z programów świadczeń dla rodzin, takich jak świadczenia wychowawczego 500+ oraz świadczenia dobry start 300+.

Dlaczego warto ściągnąć aplikację ? Ponieważ, jak zaznacza ZUS, dzięki niej będziemy mogli w prosty sposób złożyć wniosek o świadczenia. Ponadto, na bieżąco będziemy mogli śledzić status naszych dokumentów. Dzięki niej nie przeoczymy kolejnych terminów, w których będziemy musieli złożyć wnioski na następny okres świadczeniowy, ponieważ ZUS nam o nim przypomni. Co ważne, w aplikacji będziemy mieć dostęp do wniosków, które trafiły do ZUS różnymi kanałami, przez: aplikację mZUS, PUE ZUS, bankowość elektroniczną lub system [email protected]

ZUS zaznacza, w przyszłości aplikacja zostanie rozbudowywana – np. o możliwość składania kolejnych wniosków. 

Jak uruchomić aplikację mZUS? Podpowiadamy krok po kroku 

Z mZUS można korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikację należy pobierać wyłącznie ze sklepów Google Play oraz App Store. Aby ją aktywować  należy połączyć ją ze swoim profilem PUE.

Od chwili jej uruchomienia, 14 listopada, aplikacja została pobrana ponad 10 tysięcy razy. Jedną z osób, która ma już ją na swoim telefonie jest pani Lena, matka czwórki dzieci, gdzie najmłodsze na zaledwie kilka tygodni. Dlatego, miała już okazję przetestować mZUS. 

Ściągnęłam ją na telefon, ponieważ chciałam złożyć wniosek na świadczenie na najmłodszą córkę. Okazało się jednak, że zapomniałam o 300 plus na starsze dzieci. Aplikacja mi o tym przypomniała i to jest fajne, bo termin składania wniosków upływa 30 listopada

 - opowiada. Jak uruchomić program na swoim telefonie? Po ściągnięciu aplikacji musimy ją skonfigurować z kontem PUE.  Po zalogowaniu się na stronie zus.pl  musimy w zakładkę wyszukać zakładkę "ustawienia" (po lewej stronie), a następnie wejść w "ustawienia mobilne" i kliknąć "nowe urządzenie".  Następnie będziemy musieli zeskanować kod Or i wpisać jednorazowy kod weryfikacyjny, który zostanie nam wysłany na nasz telefon. 

Po uruchomieniu aplikacji od razu znajdą się w niej nasze dane. Ponadto, na podstawie wcześniejszych wniosków, od razu utworzyć nowy dokument, a do kreatora, za naszą za zgodą, zostaną pobrane wszystkie podawane wcześniej dane. Jeżeli coś w naszych danych uległo zmianie, bez problemu możemy to poprawić. Co więcej, w aplikacji automatycznie, pojawiają się dane naszych dzieci zgłoszonych  do ubezpieczenia zdrowotnego w ZUS. Mamy tu również wszystkie informacje na temat wcześniej złożonych świadczeń.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy