Reklama

Zamieszanie na ulicy Lenartowicza. Inwestor zamknął drogę bez zgody miasta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: F. K. Razem dla Rzeszowa/Facebook

Zamieszanie na ulicy Lenartowicza. Inwestor zamknął drogę bez zgody miasta - Zdjęcie główne

Inwestor zamknął drogę bez zgody miasta | foto F. K. Razem dla Rzeszowa/Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Deweloper, który pracuje przy ul. Lenartowicza i Podpromie zamknął drogę wewnętrzną, uniemożliwiając mieszkańcom przejście i przejazd. W trybie pilnym z przedstawicielem firmy spotkał się Dariusz Urbanik, wiceprezydent miasta w celu wyjaśnienia sytuacji, gdyż ratusz nic nie wiedział o zamknięciu drogi. Dziś, 29 grudnia po godzinie 12:00 droga ma zostać odblokowana.

W dniu 27.12.2022 właściciel nieruchomości, inwestor Capital Towers Sp. z o.o. Residence Sp. K. zamknął drogę wewnętrzną - przejazd łączący ul. Lenartowicza z drogą przy Hali Podpromie w związku z rozpoczęciem budowy obiektu mieszkalno-usługowego. 

- Teren pod drogą jest własnością inwestora na mocy aktu notarialnego z dnia 09.10.2015 roku i został nabyty poprzez zamianę nieruchomości. Jednym z warunków zamiany nieruchomości było ustanowienie nieodpłatnej służebności przejazdu i przechodu przez działkę. Służebność ustanowiona na tej działce jest nieograniczona czasowo i cały czas obowiązuje. Inwestor ma obowiązek zapewnić przejazd i przejście mieszkańcom. Tego nie dopełnił. Nie wystąpił również do miasta o zgodę cywilno-prawną na czasowe uniemożliwienie korzystania ze służebności.

- informuje Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa

Żeby zapewnić służebność, wiceprezydent Dariusz Urbanik w trybie pilnym spotkał się w środę, 28 grudnia z inwestorem. Ustalono przywrócenie przejazdu zamkniętą drogą 29 grudnia. Wykonawca ma dziś przedstawić harmonogram prac, jakie będzie prowadził na obszarze przy hali Podpromie. W planach ma również zagwarantowanie przejazdu i przejścia dla mieszkańców. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy