W dniach 21-23 czerwca Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie jest otwarte dla zwiedzających za darmo. Przybyli rodzice wraz z dziećmi mogą oglądać wyjątkowe eksponaty, które pokazują historię polskiej bajki telewizyjnej i animacji. Starsi mogą powspominać czasy dziecięcych lat spędzone przed ekranem, a młodsi mogą sprawdzić, co oglądali ich rodzice, kiedy byli w ich wieku.
W Muzeum Dobranocek (przy ul. Adama Mickiewicza 13) dostępnych jest kilka imponujących ekspozycji. Wśród nich znajduje się wystawa „Muzeum Dobranocek – wspomnienia nie tylko dla dzieci”, która prezentuje eksponaty związane z realizacją filmów animowanych dla dzieci. Znajdziecie tam oryginalne lalki, folie animacyjne, projekty, scenariusze i scenopisy obrazowe do filmów lalkowych i rysunkowych. Na wystawie stałej pokazane są także przedmioty codziennego użytku minionej epoki z wizerunkami bohaterów dobranocek i wiele innych pamiątek.
W muzeum poznacie także „Przygody Gąski Balbinki”. Wystawa przedstawia bohaterkę jednej z najstarszych dobranocek prezentującej historię słynnej Gąski z pisemka dla dzieci „Świerszczyk”. Jego autorka Anna Hoffmanowa (pisarka i ilustratorka) od 1957 roku przedstawiała krótkie i zabawne historyjki obrazkowe, które później znalazły się na ekranach telewizorów. Wśród bohaterów wystaw nie brakuje także m.in.: Misia Uszatka, Smerfów, Reksia, Bolka i Lolka, Misia Colargola, Koziołka Matołka, czy Pszczółki Mai.
Trzecią z wystaw czasowych prezentowanych w muzealnych zasobach jest „Bajkolandia z klocków LEGO”, która prezentujące figurki bohaterów bajek z małych i dużych ekranów oraz fantastyczne, bajkowe konstrukcje zbudowane ze słynnych klocków. Przybyli mogą w Muzeum Dobranocek obejrzeć także bajki, które są prezentowane w kinowej sali.
Zobaczcie wyjątkowe zbiory Muzeum Dobranocek w Rzeszowie! Dodajmy, że miejsce to możecie odwiedzić darmowo do godziny 18:00.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.