Reklama

Wystartował miejski program in vitro. "Na tę informację czekało wiele rodzin"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Wystartował miejski program in vitro. "Na tę informację czekało wiele rodzin" - Zdjęcie główne

Wystartował program in vitro | foto Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Firma Parens, wybrana przez miasto w drodze konkursu zajmie się jako wykonawca badaniami w centrum leczenia niepłodności. To właśnie tam mogą już zgłaszać się pary, chcące skorzystać z finansowania zabiegu. Do powstania miejskiego programu przyczynili się także sami mieszkańcy, za sprawą Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Miasto przeznacza na ten cel 600 tys. złotych, a dodatkowe 50 tys. zł pochodzi z tegorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt tego programu złożyła Patrycja Pawlak-Kamińska, współprzewodnicząca Nowej Lewicy.

- Na informację o tym, że w naszym mieście znów ruszy program in vitro, czekało wiele rodzin, odkąd rząd z powodów ideologicznych zamknął taką możliwość. W Polsce są już samorządy, które oferują taką możliwość swoim mieszkańcom, i jestem dumny, że do tego grona dołączył Rzeszów.

- podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

 

W czwartek wiceprezydent Krystyna Stachowska, w imieniu prezydenta Fijołka, przekazała umowę na wykonanie programu in vitro firmie Parens.

- Niepłodność to olbrzymi problem, który narasta, a tempo życia, stres, na pewno nam w tym nie pomagają i określa się, że w tej chwili co piąta para boryka się z problemami niepłodności. Dlatego jeszcze raz dziękuję bardzo za taki program i radzie miasta i panu prezydentowi. Kinika ma już 19-letnie doświadczenie w zakresie in vitro, m.in. za sprawą trzyletniego programu Ministerstwa Zdrowia, który wykonywała.

- powiedział podczas przekazania umowy Tadeusz Mazurek, prezes kliniki Parens.

In vitro - wszystkie informacje

Centrum leczena niepłodności Parens mieści się na ul. Podwisłocze 21. 

- Zainteresowane pary będą zgłaszać się do nas do ośrodka i na tym etapie wstępnie będziemy weryfikować spełnianie podstawowych kryteriów przystąpienia do programu. Każda para będzie uprzedzona wcześniej przez naszą stronę internetową, kiedy może się zgłaszać i w jaki sposób ta rekrutacja będzie przeprowadzona. 

- wyjaśnia Barbara Majewska-Maj, manager kliniki Parens.

Dodaje, że kolejnym etapem jest kwalifikacja medyczna przeprowadzana przez lekarzy w klinice. Wszystko na podstawie wytycznych Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii i na podstawie ustawy o leczeniu niepłodności. Każda para ma być poinformowana wcześniej o tym, jakie dokumenty zabrać ze sobą, aby upłynnić cały proces. Następna jest kwalifikacja formalna: klinika składa wniosek do urzędu miasta.

- Po otrzymaniu informacji zwrotnej z urzędu, będziemy informować niezwłocznie każdą parę o wynikach kwalifikacji. Tutaj dla większości par, mam nadzieję, rozpocznie się proces leczenia.

- tłumaczy Barbara Majewska-Maj.

Rzeszowski program in vitro potrwa do końca 2025 roku.

Wszystkie informacje w zakresie funkcjonowania programu in vitro zainteresowane pary uzyskają w klinice Parens: osobiście (przy ul. Podwisłocze 21), dzwoniąc pod numer 509 108 109 lub pisząc na adres: parensrzeszow@parens.pl. Wszystkie ważne informacje znajdują się również na stronie internetowej kliniki: https://parens.rzeszow.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy