Reklama

Wszystkich Świętych w Rzeszowie. Zmiany organizacji ruchu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KMP Rzeszów

Wszystkich Świętych w Rzeszowie. Zmiany organizacji ruchu - Zdjęcie główne

Zmiany organizacji ruchu w dniu Wszystkich Świętych | foto KMP Rzeszów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Natężenie ruchu podczas Dnia Wszystkich Świętych w Rzeszowie z pewnością będzie o wiele większe niż zazwyczaj. Dlatego policja planuje zmiany organizacji ruchu w okolicach cmentarzy.

Policja w okresie od piątku 28 października do środy 2 listopada będzie miała pełne ręce roboty. Głównym celem wzmożonych działań jest zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Oprócz standardowych kontroli na terenie Rzeszowa zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Będą to miejsce szczególnie narażone na liczne korki, czyli okolice cmentarzy. W przypadkach pojawienia się znacznych utrudnień, funkcjonariusze drogówki podejmą ręczną regulację ruchem.

Zmiana organizacji ruchu na dojeździe do cmentarza przy ul. Cienistej. Dojazd samochodów osobowych do parkingu przed cmentarzem będzie odbywał się ul. Bałtycką i Morgową, na których ruch odbywać się będzie jednokierunkowo (wjazd od strony ul. Lwowskiej). Wyjazd samochodów będzie odbywał się ul. Cienistą i ul. Kujawską, gdzie ruch będzie odbywał się również jednokierunkowo - zakaz wjazdu od strony ul. Lwowskiej. Zakaz ten jednak nie będzie dotyczył autobusów MPK i taksówek, które będą mogły się nią przemieszczać w kierunku parkingu przed cmentarzem. Dojazd do bramy cmentarza znajdującej się przy ul. Polnej możliwy będzie od ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, a następnie ul. Morgową. Nie będzie można dojechać do cmentarza przez ul. Kujawską. Z ul. Morgowej w ul. Żołnierzy I Armii WP można będzie wyjechać jedynie w prawo, gdyż na skrzyżowaniu ul. Żołnierzy I Armii WP rozdzielona będzie zaporami. Wjazd w ulicę Konfederatów Barskich możliwy będzie po zawróceniu na najbliższym skrzyżowaniu.

Na czas zmiany organizacji ruchu na ul. Lwowskiej ustawione będą znaki informujące o dojeździe do cmentarza oraz znaki zakazujące skrętu w ul. Cienistą i Kujawską. Sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Lwowskiej z ul. Kujawską i Cienistą będą wyłączone, ruchem kierować będą policjanci. Parkowanie możliwe będzie na parkingach przycmentarnych przy ul. Cienistej i Polnej oraz na parkingu Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 przy ul. Lwowskiej. Ponadto dopuszczone będzie parkowanie na prawym pasie ruchu ul. Żołnierzy I Armii WP w obu kierunkach.

W rejonie pozostałych rzeszowskich cmentarzy oraz w pobliżu cmentarzy na terenie powiatu rzeszowskiego nie wprowadzono zmian w organizacji ruchu. Parkowanie możliwe będzie na parkingach przycmentarnych.

Policjanci przypominają również, że w poniedziałek i we wtorek, obowiązywać będą zakazy w poruszaniu się samochodów o masie powyżej 12 ton:

  •     31 października 2022 r. (poniedziałek) w godz. od 18.00 do 22.00
  •     1 listopada 2022 r. (wtorek) w godz. od 8.00 do 22.00
- Policjanci apelują, aby przez cały nadchodzący weekend kierujący, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy, nie jeździli na pamięć, zwracając uwagę na oznakowanie, które może zostać zmienione oraz na sygnały podawane przez policjantów - informuje KMP Rzeszów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy