Nowa arteria, która ma połączyć północną i południową część Rzeszowa, nabiera kształtów. Wisłokostrada, bo o niej mowa, to jedna z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych ostatnich lat. Jej zadaniem jest nie tylko rozładowanie korków w centrum miasta, ale też stworzenie nowej jakości w komunikacji miejskiej. Prace postępują dynamicznie, a mieszkańcy z niecierpliwością śledzą każdy etap budowy. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja na miejscu – zobaczcie, co już powstało i jak szybko rośnie przyszła wizytówka rzeszowskiej infrastruktury drogowej.
Ta droga rozkorkuje Rzeszów
Wisłokostrada to strategiczna inwestycja, która ma szansę diametralnie odmienić codzienność kierowców w Rzeszowie. Nowa trasa połączy północ i południe miasta, omijając zatłoczone centrum i znacznie skracając czas przejazdu. Dzięki niej poprawi się płynność ruchu, a ulice w Śródmieściu zyskają upragniony oddech. To projekt, na który mieszkańcy czekali od lat – teraz widać już jego realne efekty.
Potężne estakady
Wisłokostrada to nie tylko nowa trasa drogowa, ale również złożona inwestycja infrastrukturalna, w skład której wchodzą zaawansowane technologicznie obiekty inżynierskie. Jednym z najbardziej spektakularnych elementów całego przedsięwzięcia jest nowy Most Załęski – szeroka przeprawa, której budowa dobiega końca. Aktualnie trwają tam prace wykończeniowe, stanowiące zwieńczenie tego etapu inwestycji. Zakończono już betonowanie prawej nitki estakady o długości blisko 280 metrów – prace te prowadzono nieprzerwanie przez 48 godzin. Przed wykonawcą jednak jeszcze bardziej wymagające zadanie: w najbliższych dniach rozpocznie się betonowanie lewej nitki, która będzie jeszcze dłuższa i przekroczy 370 metrów.
Zakończenie inwestycji
Już latem tego roku mieszkańcy Rzeszowa będą mogli przejechać nowym Mostem Załęskim, który zostanie oddany do użytku wraz ze świeżo wybudowanym rondem przy ulicy Ciepłowniczej.
Choć zakończenie całej Wisłokostrady planowane jest na wiosnę 2026 roku, tempo prowadzonych prac pozwala przypuszczać, że inwestycja może zostać sfinalizowana jeszcze przed końcem 2025 roku. Szacunkowy koszt realizacji całego przedsięwzięcia to blisko 185 milionów złotych.
Komentarze (0)