Reklama

Wielka pomoc dla bezdomnych w Rzeszowie. Są pieniądze na miejsca w schroniskach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Wielka pomoc dla bezdomnych w Rzeszowie. Są pieniądze na miejsca w schroniskach - Zdjęcie główne

Wielka pomoc dla bezdomnych w Rzeszowie. Są pieniądze na miejsca w schroniskach | foto Fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta otrzymało dotacje na pomoc osobom bezdomnym. Pieniądze zostaną przeznaczone na zapewnienie miejsc w schroniskach.

Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa, podpisał dwie umowy. Pierwsza z nich dotyczyła zapewnienia miejsc w schroniskach dla bezdomnych mężczyzn i kobiet. Na ten cel miasto przeznacza 1 533 000 złotych. Druga to prowadzenie noclegowni dla osób bezdomnych, a dotacja tego zadania wynosi 81 760 zł.

- Bardzo się cieszymy, że będziemy realizować umowę po raz kolejny właśnie z państwem. W imieniu prezydenta dziękuję za dotychczasową współpracę i proszę o taką samą albo jeszcze szerszą, na ten rok - powiedziała do zarządu Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Krystyna Stachowska, Wiceprezydent Rzeszowa.

- Te pieniądze są przeznaczane wyłącznie na merytoryczne działania w schronisku: wynagrodzenia dla pracowników, opłatę za media, wyżywienie dla podopiecznych, środki czystości. To są koszty, które ponieść musimy. Współpraca jest zaplanowana na pięć lat - wyjaśnia Marek Twaróg, dyrektor Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy