Reklama

"Dzień Hańby dla wspólników Putina". W sobotę protesty pod sklepami Leroy Merlin w Rzeszowie i w Krasnem [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To ma być największa akcja protestacyjna w Polsce przeciwko polityce zarządu francuskiej sieci hipermarketów budowlanych Leroy Merlin. W sobotę (23 kwietnia) pod sklepami także w Rzeszowie i w Krasnem, odbęda się pikiety pod nazwą "Dzień Hańby dla wspólników Putina". Sieć z logo w kształcie zielone trójkąta do tej pory nie wycofała się z prowadzenia działalności na rynku rosyjskim.

"Leroy Merlin finansuje zbrodnie Putina"

Niedługo miną dwa miesiące od kiedy Rosja rozpoczęła niczym nieuzasadnioną wojnę w Ukrainie. Zaatakowała z trzech kierunków. niepodległe i demokratyczne państwo. 

- Od tego czasu ponad 750 zachodnich firm ograniczyło swoją działalność w Rosji. Nie zrobiła tego francuska spółka, do której należą sklepy Leroy Merlin i Auchan - zaznacza komitet społeczny Ogólnopolski Bojkot Leroy Merlin. 

- Szefowie Leroy Merlin i Auchan, zarówno w Polsce jak i na świecie, nigdy nie potępili barbarzyńskiej wojny, nie nazwali sprawców ludobójstwa. Firmie nie przeszkadza, że ogromne pieniądze, które wpłaca do rosyjskiego budżetu, finansują zbrodnie wojenne - tłumczą członkowie komitetu.

W najbliższą sobotę pod sklepami Leroy Merlin w całej Polsce odbyć mają się pikiety protestacyjne. 

- Wzywamy do protestów w całym kraju, w każdym mieście, gdzie mieści się sklep Auchan czy Leroy Merlin. Będziemy organizować pikiety, ale możliwe są także inne pokojowe formy protestu - happeningi, wydarzenia i akcje w Internecie. Pokażcie tym hipokrytom swoją złość. Jeśli nie chcą opuścić Rosji, nie powinni funkcjonować w cywilizowanym kraju, jakim jest Polska. Mówią o tym wyroki polskich sądów, a także europejskiego sądu w Strasburgu - apelują.

Protesty zaplanowane także pod sklepami Leroy Merlin w Rzeszowie i w Krasnem. Rozpocząć się w sobotę (23 kwietnia) mają o godzinie 14. 

W internecie pełno jest grafik, nawiązujących do zbrodniczych działań wojennych Rosji w Ukrainie. Internauci nie mogą wybaczyć Leroy Merlin i Auchan, że ich sklepy dalej otwarte są w kraju Putina. Zobaczycie je w galerii.

Leroy Merlin wstrzymuje inwestycje w Rosji, ale handlu nie zawiesza

Na firmę Leroy Merlin spadła ogromna fala krytyki. Największe światowe marki już kilka dni po rozpoczęciu działań wojennych w Ukrainie zakończyło prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Rosji. Leroy Merlin tego nie zrobiła. Niemniej firma, chcąc się "wybielić" organizuje pomoc rzeczową i finansową dla Ukrainy. 

- Jako pracownicy Leroy Merlin Polskaod osób pracujących w sklepach po Zarząd, w pełni solidaryzujemy się z mieszkańcami Ukrainy. Nasze serca – tak jak całego polskiego społeczeństwa – są po stronie pokrzywdzonych przez tę wojnę. Będziemy im pomagać. Będziemy zwiększać nasze zaangażowanie. I będziemy żyć w nadziei, że ta wojna się jak najszybciej skończy - czytamy w oświadczeniu Zarządu firmy, podpisanego przez Krzysztofa Kordulewskiego.

24 marca Leroy Merlin podjęła decyzję o wstrzymaniu dalszych inwestycji w Rosji. Niemniej wciąż prowadzi tam handel. 

- Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci obrazami zniszczeń dokonanych przez rosyjskie wojska w miastach ukraińskich i tragedii ludzkich wynikających z tej wojny. W poniedziałek 21 marca do tych scen doszedł obraz zbombardowanego przez Rosjan sklepu Leroy Merlin w Kijowie. Zginął w nim ochroniarz centrum handlowego. Wręcz brakuje wystarczająco mocnych słów na wyrażenie potępienia całej tej brutalności stosowanej w Ukrainie. A jednocześnie mamy ogromne współczucie dla wszystkich ofiar tej wojny po stronie ukraińskiej - przekazuje Kordulewski. 

Artykuł pochodzi z portalu korso24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy