Reklama

W parku przy ul. Bł.Karoliny w Rzeszowie powstanie strefa rekreacji i zieleni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie

W parku przy ul. Bł.Karoliny w Rzeszowie powstanie strefa rekreacji i zieleni  - Zdjęcie główne

Park przy ul. Bł. Karoliny doczeka się nowych udogodnień | foto Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent miasta Rzeszowa, Konrad Fijołek poinformował o tym, że w najbliższej przyszłości w parku przy ul. Błogosławionej Karoliny powstaną nowe strefy rekreacyjne oraz zieleni.

Między Szkołą Podstawową nr 18, Przedszkolem Publicznym nr 33 oraz Żłobkiem Miejskim „Karolinka” przy ul. Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie dojdzie do zmian. W parku powstaną strefy rekreacyjne i zielone dla mieszkańców. 

U biegłym roku doszło tam już do kilku modernizacji. Park wzbogacił się o m.in. alejki, oświetlenie oraz urządzenia zabawowe. Posadzone zostały także drzewa i krzewy, a następne nasadzenia przeprowadzono jesienią 2021 roku. 

Czas na drugi etap rozbudowy parku 

Planowane jest powstanie nowych stref rekreacyjnych i zieleni wraz z siedziskami i tablicą, która będzie mogła posłużyć uczniom pobliskiej szkoły. Dodatkowo, pojawi się miejsce edukacyjne z kostkami rozwijającymi przyrodniczą wiedzę. 

Udogodnienia obejmą też domki dla owadów i jeży oraz budki dla ptaków. Jakie nowości jeszcze czekają mieszkańców? Całkiem sporo. Utworzona zostanie ścieżka zdrowia z licznymi elementami sprawnościowymi jak równoważnie, mostki i przejścia linowe. Zamontowane zostaną również zestawy zabawowe, sprawnościowe, tyrolka do zjazdów na linie, a na istniejących skarpach umieszczone zostaną zjeżdżalnie.  

-Przetarg, w którym wybrany zostanie wykonawca prac zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni. Inwestycja ma być gotowa w tym roku. 

-zapowiada prezydent, Konrad Fijołek. 

Pojawi się też nowe oświetlenie, a w miejscach wypoczynku ustawione zostaną ławki i leżaki. Podsadzone zostaną istniejące drzewa- licznymi krzewami ozdobnymi i roślinami cebulowymi, tworząc przy tym piętra roślinne. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy