Reklama

UNICEF doposażył rzeszowskie szkoły w sprzęt sportowy. 11 milionów złotych z projektu trafi do miasta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UNICEF

UNICEF doposażył rzeszowskie szkoły w sprzęt sportowy. 11 milionów złotych z projektu trafi do miasta - Zdjęcie główne

UNICEF doposażył rzeszowskie szkoły w sprzęt sportowy | foto UNICEF

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pomoc ta jest kolejnym elementem porozumienia podpisanego 29 czerwca 2022 roku pomiędzy Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF i Miastem Rzeszów.

35 rzeszowskich szkół i przedszkoli otrzymało skrzynie ze sprzętem sportowym i rekreacyjnym. Doposażenie placówek edukacyjnych w sportowe akcesoria i sprzęty pozwoli realizować plan w sportowej integracji dzieci i młodzieży. W każdej ze skrzyń znajduje się 26 elementów. Są tu m.in. piłki do koszykówki, siatkówki, do piłki nożnej, piłki plażowe, skakanki, gwizdki, taśmy miernicze, kule do rzucania, gry planszowe, przewodniki dla dzieci z niepełnosprawnością i podręczniki.

- Dzięki współpracy z UNICEF, Rzeszów odpowiada na potrzeby dzieci i młodzieży, która przyjechała z Ukrainy i u nas znalazła schronienie, u nas uczęszcza do szkół, przedszkoli. To, co w tej chwili jest najbardziej istotne to budowanie więzi, relacji społecznych i integracja dzieci i młodzieży polskiej oraz ukraińskiej, a nie od dzisiaj wiadomo, że nic tak nie łączy, jak sport.

- powiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Wyposażenie i zestawy sportowe otrzymały szkoły podstawowe nr: 1, 2, 3, 5, 8, 10, 11, 16, 17, 18, 21, 22, 24, 25, 28, 29 oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4, Zespoły Szkolno-Przedszkolne nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, I LO, VIII LO, IX LO, Zespół Szkół Gospodarczych, Zespół Szkół nr 2, Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego, Zespół Szkół Sportowych.

Głównym celem współpracy Miasta i UNICEF jest wsparcie i integracja dzieci i młodzieży. Do tej pory w ramach porozumienia zrealizowano szereg działań służących zarówno ukraińskim uchodźcom, jak i mieszkańcom Rzeszowa. Efektem wspólnego działania Miasta i UNICEF są m.in.: wsparcie psychologiczno- emocjonalne zapewnione uczniom zapisanym do rzeszowskich szkół i przedszkoli, zatrudnienie asystentów wielokulturowych, organizacja zajęć pozalekcyjnych dla uczniów z zakresu historii, kultury i geografii Polski i Ukrainy, zakup zestawów z wyprawką dla uczniów.

Dodatkowo w ramach porozumienia UNICEF pomógł w utworzeniu i działaniu Punktu Informacji Oświatowej i Centrum Nauki Zdalnej przy ul. Gałęzowskiego 2 w Rzeszowie. Zapewniono dostęp do usług zdrowotnych poprzez zainstalowanie tablic informacyjnych z tłumaczeniem na język ukraiński, dostosowano poczekalnie w przychodniach dla matek z dziećmi, zakupiono zestawy higieniczne do szkół, przedszkoli, ośrodków pomocy społecznej. 

Łączna wartość pomocy dla Rzeszowa od UNICEF wyniesie ponad 11 milionów zł. Pierwsza otrzymana transza to ponad 7 milionów zł. Z przekazywanej przez UNICEF pomocy korzystają zarówno ukraińskie, jak i polskie dzieci.W kolejnych miesiącach 2023 r. planowana jest kontynuacja współpracy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy