Reklama

Uczelnia Nauk Społecznych – nowopowstała filia w Rzeszowie rozpoczęła rekrutacje na studia wyższe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pexels

Uczelnia Nauk Społecznych – nowopowstała filia w Rzeszowie rozpoczęła rekrutacje na studia wyższe - Zdjęcie główne

foto pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rzeszowska filia Uczelni Nauk Społecznych będzie mieściła się przy ulicy Błogosławionej Karoliny 21. Od marca prowadzona będzie rekrutacja na kierunku Psychologia – jednolite studia magisterskie. Uczelnia rozpocznie swoją prace w marcu 2023 roku.

Obecnie Uczelnia Nauk Społecznych prowadzi kształcenie na studiach licencjackich, magisterskich, jednolitych magisterskich a także studiach podyplomowych o profilu praktycznym. Oferta studiów na poszczególnych kierunkach jak zapewnia uczelnia budowana jest w oparciu o aktualne trendy edukacyjne oraz realne potrzeby na rynku pracy. 


Wszystkie zajęcia prowadzone są przez odpowiednio przygotowaną kadrę dydaktyczno-naukową oraz doświadczonych praktykantów z danego obszaru kształcenia

– można przeczytać na głównej stronie internetowej Uczelni Nauk Społecznych


W 2023 filia UNS rusza w Rzeszowie 


Uczelnia Nauk Społecznych z siedzibą w Łodzi od kilku lat współpracuje z podkarpackimi instytucjami szkoleniowymi i społecznością lokalną. Owocem tej współpracy jest powstanie filii UNS w Stolicy Podkarpacia. Rzeszowska siedziba mieści się przy ulicy Błogosławionej Karoliny 21. W tym budynku także będą odbywały się zajęcia. Od marca 2023 będzie można rekrutować się na kierunek Psychologia (jednolite studia magisterskie), a od października 2023 na kierunek Bezpieczeństwo narodowe (studia I i II stopnia).

Uczelnia ma w planach dalszy rozwój wychodząc naprzeciw lokalnym potrzebom w zakresie kształcenia na studiach wyższych oraz podyplomowych

– mówi dr Agnieszka Szpak, Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju, Zastępca Rektora


Forma kształcenia jaką proponuje uczelnia


UNS dla swoich przyszłych rzeszowskich studentów proponuje dwie formy kształcenia. Formułę stacjonarną oraz niestacjonarną (kształcenie wspomagane jest technikami kształcenia na odległość).


Warunki przyjęcia na studia 


Warunki przyjęcia zostały określone w uchwałach rekrutacyjnych. Przyjęcie kandydatów na studia licencjackie oraz jednolite studia magisterskie następuje na podstawie wyników postępowania rekrutacyjnego. Podstawą przyjęcia na studia są wyniki egzaminu maturalnego lub egzaminu dojrzałości. Dobór kandydatów o kompetencjach wstępnych umożliwiających osiągnięcie zakładanych dla kierunku efektów uczenia się zapewniony zostanie dzięki stworzeniu listy rankingowej kandydatów. Lista rankingowa powstanie w oparciu o wyniki egzaminu dojrzałości

– dodaje Zastępca Rektora

II stopień


Na studiach drugiego stopnia lista potencjalnych kandydatów zostanie stworzona w oparciu o wyniki z dyplomu ukończenia studiów wyższych. Dodatkowe punkty rankingowe można będzie uzyskać poprzez bycie absolwentem studiów przypisanych do dyscyplin bliskich dziedzinie wiodącej tzn. dziedziny nauk społecznych w dyscyplinach: nauki o bezpieczeństwie, nauki o polityce i administracji. 


Planowanym terminem uruchomienia kształcenia jest wiosna 2023, prawdopodobnie będzie to marzec.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy