Reklama

Akcja "Choinka dla życia". W zamian za oddanie krwi otrzymasz naturalną choinkę od Lasów Państwowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: choinkadlazycia.pl

Akcja "Choinka dla życia". W zamian za oddanie krwi otrzymasz naturalną choinkę od Lasów Państwowych - Zdjęcie główne

foto choinkadlazycia.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 14 grudnia w ramach akcji zorganizowanej przez Lasy Państwowe będzie można otrzymać choinkę za oddanie krwi. Uwaga – akcja „Choinka dla życia” trwa tylko jeden dzień. Sprawdź w którym punkcie na terenie Rzeszowa możesz oddać krew.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Lasy Państwowe zorganizowały akcje „Choinka dla życia”. Przedsięwzięcie ma na celu zachęcenie Honorowych Dawców Krwi do podzielenia się bezcennym darem życia, darem krwi. W ramach podziękowania za uczestnictwo w akcji Lasy Państwowe przygotowały darmową naturalną choinkę.

Czas świąt Bożego Narodzenia jest wyjątkowy. W rodzinnym gronie usiądziemy przy choince i podzielimy się opłatkiem. Ale nim to nastąpi możemy podzielić się czymś absolutnie bezcennym – swoją krwią. To najcenniejszy dar, jaki jesteśmy w stanie podarować drugiemu człowiekowi

–  mówi Józef Kubica, p.o. dyrektor generalny Lasów Państwowych.

 

Jakie warunki musisz spełniać, aby oddać krew?

  • nie wykazujesz objawów przeziębienia,
  • w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonałeś/aś akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała,
  • jesteś w przedziale wiekowym 18-65 i ważysz ponad 50 kg,
  • w ostatnim półroczu nie byłeś/aś leczony krwią i preparatami krwiopochodnymi ani nie miałeś/aś wykonywanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych badań diagnostycznych.

W jakiej rzeszowskiej placówce można oddać krew?

Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie znajduje się na ulicy Wierzbowej 14. Krew można oddać również podczas mobilnych akcji pobrań krwi. W dzień oddania krwi należy zjeść lekkostrawny a co najważniejsze niskotłuszczowy posiłek. Ważne jest także odpowiednie nawodnienie (przynajmniej 2 litry płynów: woda, sok). Obowiązkowe jest ówczesne potwierdzenie tożsamości np. poprzez zabranie ze sobą dowodu osobistego.

 

Krwiodawstwo to misja i odpowiedzialność. Dzięki krwi ofiarowanej przez wyjątkowych ludzi – Honorowych Dawców Krwi, możliwe jest niesienie pomocy pacjentom, którym krew jest potrzebna do życia. Cieszę się, że Lasy Państwowe kolejny raz wspierają i promują honorowe krwiodawstwo. Świadczy to o wysokiej odpowiedzialności społecznej i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka

– podkreśliła Małgorzata Lorek, dyrektor Narodowego Centrum Krwi.

Osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 mogą oddawać krew, po okresie dyskwalifikacyjnym, który wynosi:

  • 48 godzin od dnia podania szczepionki mRNA firmy Pfizer/BioNTech lub Moderna,
  • 14 dni od podania szczepionki wektorowej firmy Astra Zeneca lub Johnson and Johnson.
W przypadku wystąpienia niepożądanej reakcji poszczepiennej dyskwalifikacja ulega wydłużeniu na okres 7 dni od ustąpienia objawów tej reakcji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy