reklama
reklama

Trwa nabór do programu in vitro w Rzeszowie. Jakie wymagania trzeba spełnić, aby otrzymać dofinansowanie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Trwa nabór do programu in vitro w Rzeszowie. Jakie wymagania trzeba spełnić, aby otrzymać dofinansowanie? - Zdjęcie główne

W Rzeszowie trwa nabór do programu dofinansowania zabiegu in vitro | foto Pexels

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościMieszkańcy Rzeszowa, którzy bezskutecznie ubiegają się o swoje potomstwo, mogą liczyć na wsparcie związane z leczeniem niepłodności metodą in vitro. Kto może wziąć udział w programie i liczyć na wsparcie finansowe?
reklama

Urząd Miasta Rzeszowa poinformował, że trwa nabór do programu polityki zdrowotnej pod nazwą „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Rzeszowa na lata 2022-2025”. Warto zaznaczyć, że wciąż wiele par ze względów zdrowotnych nie może liczyć na planowanie powiększenia rodziny naturalnymi metodami.

W związku z tym, metoda in vitro umożliwia kobietom zajście w ciążę w inny sposób. Polega ona na połączeniu komórki jajowej i plemnika w warunkach laboratoryjnych, poza żeńskim układem rozrodczym. Niektóre samorządy w Polsce zdecydowały się na dofinansowanie takiego rozwiązania. Tak jest również w Rzeszowie.

Do kogo jest skierowany rzeszowski program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego? Beneficjenci muszą być mieszkańcami Rzeszowa, którzy rozliczają się z podatków w Urzędzie Skarbowym w Rzeszowie w okresie co najmniej trzech pełnych miesięcy poprzedzających dzień kwalifikacji do programu. Ponadto wiek kobiety, która planuje zajść w ciążę powinien mieścić się w przedziale 20-40 lat, choć warunkowo kwalifikowane są kobiety do 42. roku życia.

reklama

Program finansowany jest przez Rzeszów i zakłada uczestnictwo co najmniej 40 par w okresie jego realizacji. Uczestnikom programu przysługuje możliwość dofinansowania do maksymalnie trzech prób zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w wysokości 5 tys. zł, nie więcej jednak niż 80% kosztów całej procedury biotechnologicznej. Ilość miejsc jest ograniczona. Warunkiem uzyskania jest pozytywna kwalifikacja medyczna oraz formalna

- przekazało biuro prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa.

Z kim trzeba się skontaktować, aby wziąć udział w naborze do programu? Chętni powinni pojawić się osobiście w placówce Parens – klinice leczenia niepłodności przy ul. Podwisłocze 21, lub skontaktować się telefonicznie (nr tel.: 509 108 109).

Przypomnijmy, że rzeszowski program związany z in vitro wystartował 18 stycznia 2023 roku. O jego zaletach w lutym mówił prezydent miasta Konrad Fijołek.

reklama

Na trzy lata funkcjonowania programu zabezpieczyliśmy 650 tys. zł. Jego efekty już są - mamy informację o siedmiu potwierdzonych ciążach. Mamy czternaścioro szczęśliwych rodziców i zaraz będziemy mieli siedem nowych rzeszowianek lub rzeszowian

- mówił wówczas włodarz stolicy Podkarpacia.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama