Reklama

Biuro Rzeczy Znalezionych w Rzeszowie. Lista przedmiotów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Aktualnie w Biurze Rzeczy Znalezionych w Rzeszowie znajduje się kilkadziesiąt rzeczy. Niedawno zaktualizowano wykaz znajdujących się tam przedmiotów. Kliknij w galerię i sprawdź!

Pośpiech, roztargnienie, stres, szybkie tempo życia to czynniki, z którymi każdy z nas mierzy się niemal każdego dnia. Obecne czasy zmuszają nas do bycia wielozadaniowym, co wiąże się z wielkim natłokiem myśli. Dlatego nic w tym dziwnego, że czasami zdarza nam się zapomnieć o pozostawionym portfelu na ławce w parku.

Co zrobić ze znalezioną rzeczą?

Zgodnie z prawem, znalezioną rzecz powinniśmy oddać posiadaczowi, jeśli wiemy, kim on jest lub przekazać do najbliższego Biura Rzeczy Znalezionych. Wyjątkiem są miejsca użyteczności publicznej, takie jak dworzec, autobus, galeria handlowa. Wówczas znalezisko powinniśmy oddać do zarządcy obiektu, który ma obowiązek przechowywać przedmiot przez 3 dni, a następnie oddać go do Biura Rzeczy Znalezionych.
Taki sposób działania nie dotyczy dowodu osobistego i paszportu. Takie dokumenty oddajemy na policję. Oprócz tego na komisariat powinniśmy zgłosić znalezione przedmioty, potrzebujące pozwolenia do użytkowania. Są to m.in. broń, amunicja i materiały wybuchowe. Jeśli osobiste dostarczenie przedmiotu może zagrażać życiu, należy powiadomić służby telefonicznie.

Biuro Rzeczy Znalezionych w Rzeszowie. Jak odebrać zgubę?

W celu odebrania zgubionego przedmiotu należy posiadać dokument potwierdzający posiadanie i dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem. Jeśli nie posiadamy dokumentu własności, możliwe jest odzyskanie rzeczy poprzez dokładny opis wyglądu z uwzględnieniem cech charakterystycznych.

Zguby, które znaleziono na terenie Rzeszowa, można odebrać w budynku Urzędu Miasta Rzeszowa przy placu Ofiar Getta 7 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30. Telefon do Biura Rzeczy Znalezionych w Rzeszowie: 17 875 41 46. Poniżej prezentujemy listę przedmiotów, które się tam znajdują.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy