Reklama

Szpital Uniwersytecki coraz bliżej. Gmina Świlcza przekazała tereny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Uniwersytet Rzeszowski

Szpital Uniwersytecki coraz bliżej. Gmina Świlcza przekazała tereny - Zdjęcie główne

Szpital Uniwersytecki w Świlczy | foto Uniwersytet Rzeszowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek (26 lipca) podpisano akt notarialny, który potwierdza przekazanie Uniwersytetowi Rzeszowskiemu terenów w gminie Świlcza. Ma tam powstać Szpital Uniwersytecki.

Jak wspólnie stwierdzili: prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego i Adam Dziedzic, Wójt Gminy Świlcza - to istotnie milowy krok w drodze do realizacji tego ważnego i potrzebnego naszemu regionowi przedsięwzięcia.

Uniwersytetowi Rzeszowskiemu przekazano działki, na których powstanie Szpital Uniwersytecki. Ma być to największy szpital w regionie. Powstanie centrum onkologiczne i kilkanaście nowoczesnych klinik, część z nich zostanie przeniesiona ze szpitala przy ulicy Szopena. W sumie gmina Świlcza przekazuje 35 ha Uniwersytetowi Rzeszowskiemu. Zgodnie z obustronną umową, działka została przekazana nieodpłatnie, ale do 2027 roku musi rozpocząć się budowa.

- Jestem przekonany, że dzięki zaangażowaniu wszystkich zainteresowanych i przy wydatnym wsparciu władz rządowych i samorządowych kolejne etapy budowy szpitala rozpoczną się już niebawem. - powiedział JM Rektor.

Swoje podpisy pod deklaracją złożyli Przemysław Czarnek - Minister Edukacji i Nauki, Adam Niedzielski - Minister Zdrowia, Ewa Leniart - Wojewoda Podkarpacki, Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz prof. Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy