Na mapie oświatowej regionu szykują się istotne zmiany, które mogą znacząco wpłynąć na przyszłość lokalnych społeczności. Samorządy mają jeszcze czas na podjęcie ostatecznych decyzji – są zobowiązane do zgłoszenia planów likwidacji szkół Kuratorium Oświaty najpóźniej do końca lutego 2025 roku, czyli za niespełna trzy miesiące Poznaliśmy już pierwsze oświatowe plany samorządów.
Do likwidacji w regionie
Rada Powiatu Przeworskiego zdecydowała o likwidacji Technikum i Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Sieniawie.Rada Powiatu Lubaczowskiego podjęła uchwałę o likwidacji Technikum Nr 1 w Oleszycach.
Rada Gminy Stary Dzików planuje zlikwidować Szkołę Filialną w Ułazowie z oddziałem przedszkolnym.
Rada Miejska Dubiecko zdecydowała o likwidacji Filii Publicznej Szkoły ZS Przedmieście Dubieckie w Drohobyczce.
Rada Gminy Cisna planuje zlikwidować Punkt Przedszkolny w Wetlinie.
Na liście szkół do likwidacji na pewno pojawi się Szkoła Podstawowej w Domatkowie. Na ostatniej sesji radni z gminy Kolbuszowa przegłosowali taką uchwałę intencyjną.
Procedura likwidacji
Samorządy mają obowiązek informowania Kuratorium Oświaty o zamiarze likwidacji szkoły do końca lutego 2025 r.- Likwidacja szkoły publicznej, prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego wymaga podjęcia uchwały intencyjnej. Następnie należy o zamiarze likwidacji szkoły poinformować rodziców niepełnoletnich uczniów uczęszczających do szkoły lub uczniów pełnoletnich, kuratora oświaty oraz uzyskać pozytywną opinię kuratora oświaty w tym zakresie. Po uzyskaniu pozytywnej opinię kuratora oświaty należy podjąć uchwałę o likwidacji szkoły - mówi Katarzyna Kwiatanowska-Rodkiewicz z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.