Reklama

Szkoła Podstawowa nr 21 w Rzeszowie zostanie rozbudowana. Gdzie przeniosą uczniów?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 21 w Rzeszowie

Szkoła Podstawowa nr 21 w Rzeszowie zostanie rozbudowana. Gdzie przeniosą uczniów? - Zdjęcie główne

Szkoła Podstawowa nr 21 w Rzeszowie idzie do rozbudowy | foto Szkoła Podstawowa nr 21 w Rzeszowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak czytamy w porządku uchwał nadchodzącej sesji Rady Miasta Rzeszowa, Szkoła Podstawowa nr 21 zostanie rozbudowana. Czas realizowania inwestycji sięga września 2025 roku. W tym czasie uczniowie częśc zajęć mieliby odbywać w budynku Parafii pw. Świętej Jadwigi Królowej przy ulicy Rejtana 21.

Żeby przenieść uczniów na teren parafii, potrzebna jest zgoda rady miasta. Dlatego też w porządku uchwał jutrzejszej sesji (31 stycznia) znalazł się podpunkt dotyczący SP nr 21. Dyrekcja jak czytamy w opisie uchwały, podejmuje się zamiaru utworzenia innej (dodatkowej) lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Armii Krajowej przy ulicy Miodowej 6 w Rzeszowie w budynku przy ulicy Rejtana 21 w Rzeszowie.

Jest ciasno, trzeba rozbudować

Dyrektor jednostki, Renata Drozdowska wystąpiła z wnioskiem o utworzenie dodatkowego miejsca prowadzenia zajęć dla Szkoły Podstawowej nr 21. Inicjatywa podyktowana jest chęcią zapewnienia uczniom jak najlepszych warunków kształcenia. Władze szkoły mówią wprost o braku miejsc i związaną z tym rozbudowaną szkoły. - Rozbudowa jest pilnie potrzebna. Chcemy najpierw porozmawiać z rodzicami - zapewnia dyrektor.

- Od momentu przekształcenia Gimnazjum Nr 8 przy ulicy Miodowej w szkołę podstawową notuje się istotny, nadmierny w stosunku do możliwości lokalowych budynku wzrost liczby uczniów. Konsekwencją powyższego jest decyzja o rozbudowie szkoły. Do czasu zakończenia tej inwestycji, tj. do września 2025 r. proponuje się niniejsze rozwiązanie przejściowe. Część zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 21 miałaby się odbywać w budynku Parafii pw. Świętej Jadwigi Królowej przy ulicy Rejtana 21 na podstawie umowy najmu lub użyczenia.

- czytamy w opisie uchwały.

W szkole uczy się ponad 700 uczniów. Ilość młodzieży zwiększyła się w momencie przekształcenia w szkołę podstawową gimnazjum nr 8 przy ul. Miodowej. Aktualnie w ratuszu trwają prace nad dokumentacją projektu. 

 

Miasto w tamtym roku wybrało firmę, której zlecono przygotowanie projektu trzykondygnacyjnego segmentu. W nowym segmencie szkoły pojawi się 10 sal oraz dwie świetlice. Będzie także biblioteka z czytelnią oraz hala sportowa z trybunami i zapleczem na ok. 100 miejsc. 

Rozbudowa ma zacząć się w czerwcu, czyli przed wakacjami. W czasie remontu część uczniów zajęcia odbywałoby w oddalonym o kilkaset metrów budynku parafii Kościoła Rzymskokatolickiego pw. Św. Jadwigi Królowej przy al. Rejtana. Bardzo możliwe, że chodzi pomieszczenia w Międzynarodowym Studenckim Centrum Kultury Chrześcijańskiej.

Opinie w tej sprawie musi wydać kuratorium oświaty. Ta pewnie zostanie przedstawiona podczas wtorkowej sesji rady. Na rozbudowę szkoły przewidziano wydatek w kwocie 2,4 mln zł. Cała inwestycja do 2026 roku ma kosztować 26 mln zł. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy