Reklama

#SprzątaMy 2022 w polskich lasach. Przyłącz się do ogólnokrajowej akcji w Głogowie Małopolskim

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lasy.gov.pl

#SprzątaMy 2022 w polskich lasach. Przyłącz się do ogólnokrajowej akcji w Głogowie Małopolskim - Zdjęcie główne

Akcja #SprzątaMy rusza w Polsce 15 czerwca. Przyłącz się na Podkarpaciu | foto lasy.gov.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Akcja #SprzątaMy rozpoczęła się w czerwcu w całej Polsce. Sprzątanie lasów promuje prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką. - Nie ma nic bardziej nieprzyjemnego niż moment, w którym idzie się z bliskimi do lasu i napotyka się brudy, góry śmieci - mówił. Akcja odbędzie się także w nadleśnictwie Głogów Małopolski już 23 czerwca.

Akcja rozpoczęła się 15 czerwca. Na Podkarpaciu jest możliwość dołączenia do niej, chociażby w Głogowie Małopolskim 23 czerwca w godz 9:00-14:00.

Śmieci to nadal olbrzymi problem w polskich lasach, także naszych głogowskich. W skali kraju każdego roku leśnicy usuwają z lasów tyle śmieci, że wypełniłyby one ponad tysiąc wagonów kolejowych, co kosztuje Lasy Państwowe blisko 20 mln zł rocznie. Środki te można byłoby przeznaczyć na inne cele np. budowę infrastruktury leśnej. Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji sprzątania lasów, która w Nadleśnictwie Głogów odbędzie się w dniu 23 czerwca 2022 roku, w godzinach 9:00-14:00. Wydarzenie jest trzecią edycją akcji Lasów Państwowych pt. "#SprzątaMy"

- czytamy na stronie nadleśnictwa Głogów Małopolski. 

Na terenie Nadleśnictwa Głogów akcja rozpocznie się przy miejscu postojowym znajdującym się przy Strzelnicy Myśliwskiej PZŁ w leśnictwie Bór  (współrzędne geograficzne: 50.13044812528542, 21.98171784487655), gdzie nastąpi podział na grupy i wyznaczenie obszarów.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, tj. osób prywatnych, szkół, instytucji pożytku publicznego, firm oraz innych podmiotów. Osoby, które wezmą udział w tym spotkaniu, będą miały okazję oczyścić Głogowskie lasy z zanieczyszczeń oraz poznać podstawowe informacje na temat pracy leśników, ponieważ w akcję włączą się głogowscy leśnicy, którzy będą towarzyszyć sprzątającym. Każda z osób biorących udział w tym wydarzeniu otrzyma rękawiczki i worki na śmieci.

Aby wziąć udział w akcji, należy wcześniej przesłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: piotr.labno@krosno.lasy.gov.pl lub zadzwonić pod numer telefonu 662-197-004

Przykład, jaki daje głowa państwa, to zachęta do tego, by samemu także zebrać napotkane w lesie odpady. I przede wszystkim, by nie traktować lasów jako wysypiska śmieci. Postarajmy się zostawić las co najmniej w takim stanie, w jakim go zastaliśmy. To znaczy: nie zostawiajmy nic; zabierzmy ze sobą wszystko, co do lasu przynieśliśmy

– mówi Edward Siarka, wiceminister klimatu i środowiska.

W pierwszej akcji sprzątania wzięło udział ponad 43 tys. osób. Teraz do lasów również ruszyły tysiące ochotników. Od 15 czerwca do końca roku szkolnego sprzątania lasów z udziałem lokalnych społeczności odbędą się we wszystkich 429 nadleśnictwach.

Sprzątanie lasów nawiązywało do międzynarodowej inicjatywy "Sprzątania świata", którą zapoczątkowano w Australii w 1989 r., a w Polsce odbywa się od 1994 r. Niestety, mimo wielu apeli i nagłaśniania problemu wywożenie odpadów do lasów nadal trwa. Obok drobnych śmieci porzucanych podczas wycieczek do lasu czy grzybobrania, leśnicy znajdują dzikie wysypiska z odpadami budowlanymi, oponami czy sprzętem AGD.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję „#SprzątaMy”. Razem możemy przywrócić piękno otoczeniu leśnemu!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy