Reklama

Schronisko Kundelek w Rzeszowie przejmie bezdomne zwierzęta z gminy Pilzno

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Schronisko Kundelek

Schronisko Kundelek w Rzeszowie przejmie bezdomne zwierzęta z gminy Pilzno - Zdjęcie główne

Schronisko Kundelek w Rzeszowie | foto Schronisko Kundelek

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na najbliższej sesji rady miasta 28 lutego zapadnie decyzja w sprawie przejęcia przez miasto Rzeszów zadania gminy Pilzno. Chodzi o bezdomne zwierzęta, które miałyby trafić z terenu gminy do miejskiego schroniska przy ul. Ciepłowniczej. Gmina Pilzno nie dysponuje schroniskiem, ale jest gotowa pokryć koszty tego zadania.

Projekt uchwały pojawił się w harmonogramie sesji Rady Miasta Rzeszowa z 28 lutego. Rzeszów przejmie od gminy Pilzno zadanie związane z opieką nad bezdomnymi zwierzętami. Psy i koty z terenu gminy trafią do schroniska "Kundelek" na ul. Ciepłowniczej 3 w Rzeszowie. Koszty związane z utrzymaniem zwierząt ma pokrywać gmina Pilzno. 500 zł miesięcznie za każdego psa i kota. 

- Gmina Pilzno nie dysponuje schroniskiem dla bezdomnych zwierząt, a wobec tego, że zobowiązana jest do wykonywania obowiązków, o których mowa w art. 11 ust. 1, zwróciła się do gminy miasto Rzeszów o przejęcie do realizacji zadania publicznego dotyczącego zapewnienia opieki zwierzętom z terenu gminy Pilzno w Schronisku dla bezdomnych zwierząt przy ul. Ciepłowniczej 3 w Rzeszowie.  

- czytamy w uzasadnieniu ustawy. 

Miasto Rzeszów gotowe jest do przejęcia zadania  w zakresie przyjmowania bezdomnych zwierząt z tego terenu do schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Ciepłowniczej 3, pod warunkiem pokrycia pełnych kosztów związanych z utrzymaniem psów lub kotów oraz utrzymaniem miejsc w gotowości przez Gminę Pilzno.  

Porozumienie te nie ma na celu obciążenia budżetu miasta. Przejęcie przez gminę miasto Rzeszów zadania publicznego nastąpi za pełnym zwrotem kosztów wynikających z przejęcia zwierząt. Zadanie ma również nie kolidować z realizowaniem obowiązku publicznego na terenie miasta.

Przyjmujący zabezpieczy w ciągu roku pięć miejsc dla bezdomnych zwierząt (psów, kotów) z terenu gminy Pilzno w Schronisku. W przypadku wolnych miejsc w Schronisku istnieje możliwość przyjęcia bezdomnych zwierząt ponad limit. Utrzymanie jednego psa lub kota z terenu gminy Pilzno miałoby wynieść 500 zł za każdego psa, lub kota. 

Schronisko zapewni tym samym zwierzętom odpowiednie warunki, pomieszczenia oraz odpowiedniej dla danego gatunku ilości karmy i wody. Zajmie się również prowadzeniem wszelkich czynności związanych z adopcją zwierząt. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy