Reklama

Rzeszowskie baseny – jak radzą sobie z podwyżkami cen prądu i gazu? Jakie środki zapobiegawcze stosują?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pexels

Rzeszowskie baseny – jak radzą sobie z podwyżkami cen prądu i gazu? Jakie środki zapobiegawcze stosują? - Zdjęcie główne

foto pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W 2022 roku rachunki za prąd wzrosły o około 24% w stosunku do roku poprzedniego. W II kwartale 2022 cena 1 kilowatogodziny wzrosła ponad czterokrotnie w odniesieniu do roku ubiegłego. Podwyżki cen energii elektrycznej i gazu nie ominęły także miast, w tym Rzeszowa. Jak z wzrastającymi cenami radzą sobie rzeszowskie pływalnie?

Z końcem 2022 roku przestaje działać tarcza antyinflacyjna. W związku z tym kończy się także obniżony VAT na gaz, oznacza to, że od 1 stycznia 2023 roku ceny wzrosną o wspomniany wcześniej VAT, który równy jest 23%. 


W Rzeszowie zajdą jakieś zmiany w związku z podwyżkami?


W Stolicy Innowacji funkcjonuje obecnie 5 basenów, które podlegają Rzeszowskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji (ROSiR). Są nimi pływalnia kryta ROSiR, pływalnia kryta Muszelka, pływalnia kryta Karpik, pływalnia kryta Delfin oraz nowo otwarta pływalnia ROSiR przy ulicy Matuszczaka. 


Korektę cen biletów, wprowadziliśmy już jesienią tego roku, ponieważ już wtedy zaczęło powoli wszystko drożeć, średnio ceny biletów indywidualnych dla klientów wtedy wzrosła o około 20% i w związku z tym na teraz nie przewidujemy wprowadzenia podwyżek cen biletów. My już wtedy takie działania zapobiegawcze wprowadziliśmy także na chwilę obecną nie przewidujemy żadnych zmian. Nie zamykamy się, nie zmieniamy ilości godzin otwarcia naszych pływalni

– informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa 


Basen w powiecie kolbuszowskim będzie zamknięty 

Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie (OWiR) zapowiada zamknięcie pływalni na miesiąc (styczeń 2023) w ramach oszczędności.


Jest planowana przerwa w funkcjonowaniu basenu, spowodowane jest to drastycznymi podwyżkami cen gazu od 1 stycznia. Liczymy na to, że sytuacja z ceną gazu dla obiektów sportowych się jednak zmieni, ponieważ to nie tylko my mnóstwo basenów w Polsce ma ten sam dylemat i takie same decyzje musi podejmować. Jeżeli tylko coś zmieni się w cenie, lub zakwalifikują nas jako podmioty wrażliwe oraz jeśli zdarzy się jakaś inna okazja, że ten gaz będzie tańszy to z automatu otwieramy i pracujemy

– mówi dyrekcja Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy