Reklama

Rzeszów uzyskał część pieniędzy na budowę Wisłostrady

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Rzeszów uzyskał część pieniędzy na budowę Wisłostrady - Zdjęcie główne

Rzeszów otrzymał środki na budowę Wisłostrady | foto Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze Rzeszowa pozyskały część potrzebnych pieniędzy na budowę Wisłostrady. Miasto dostanie 65 milionów złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych. Całkowity koszt wynosi około 173 milionów złotych.

Wisłostrada to jeden z głównych celów do realizacji przewidziany na najbliższe dwa lata. Dwupasmowa jezdnia, łącząca aleję Rejtana z ulicą Ciepłowniczą, a następnie prowadząca przez ulicę gen. Maczka do skrzyżowania ulicy Lubelskiej z aleją Wyzwolenia, to projekt na który Rzeszów otrzymał dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych. 

Na chwilę obecną gotowy jest jedynie 500-metrowy odcinek łączący aleję Rejtana z nowym targowiskiem. Projekt budowy całej drogi jest już gotowy, zakłada m.in. konieczność utworzenia wiaduktu nad torami kolejowymi prowadzącymi z Rzeszowa do Przemyśla.

Nowa droga połączy się rondem z ulicą Ciepłowniczą. Przy trasie powstaną ścieżki dla rowerów oraz chodniki. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zapowiada, że miasto chce w najbliższym czasie ogłosić przetarg na budowę całości nowej trasy.

Bardzo się cieszę z tych pieniędzy, to strategiczne dla miasta połączenie drogowe, które pozwoli udrożnić układ drogowy w północno-wschodniej części miasta. Chcemy szybko ogłosić przetarg na wykonanie trasy w całości, pieniądze na wkład własny wygospodarujemy z budżetu miasta, będziemy próbować zdobyć na ten cel jeszcze inne środki z zewnątrz.

- przekonuje Konrad Fijołek.

Powstanie nowej trasy powinno ułatwić poruszanie się po Rzeszowie wszystkim mieszkańcom, a także przyjezdnym. Stara droga prowadząca z alei Rejtana m.in. do ulicy Lubelskiej, codziennie generuje spore utrudnienia w sprawnym przemieszczaniu. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy