Reklama

Rzeszów posiada 16 miast partnerskich. Z kim współpracuje?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rzeszów współpracuje na arenie międzynarodowej obecnie z 16 miastami. To w większości miasta europejskie, ale na liście nie brakuje wyjątków z Ameryki Północnej czy oddalonych o tysiące kilometrów Chin. Sporządziliśmy listę z jakimi miastami współpracuje Rzeszów oraz kiedy podpisano umowy o partnerstwie.

Wśród 16 miast partnerskich Rzeszowa znajduje się 5 miast leżących na Ukrainie. Ostatnim miastem jakie dołączyło do grona partnerów był Czernihów, umowa między ośrodkami została podpisana 20 czerwca 2022 roku.

Zauważyłem, że wyjazdy zagraniczne budzą pewne emocje, a więc trzeba więcej na ten temat powiedzieć

– mówił Konrad Fijołek Prezydent Miasta Rzeszowa.

 Rzeszów stał się podmiotem bardzo znaczących zmian geograficznych za sprawą wojny. Staliśmy się swego rodzaju centrum świata. Z jednej strony to smutny fakt, bo z powodu wojny. Ale też to ogromne wyzwanie i szansa dla miasta, aby z tej nowej roli na mapie świata skorzystać. Stąd też w realizacji mojej polityki – skorzystać z tej szansy. Dzisiaj jesteśmy w pierwszej lidze miast polskich, ale mamy szansę grać w pierwszej lidze światowej. Nie zdarzało się, aby nas zapraszali, czy to burmistrz Nowego Jorku, czy przywódcy organizacji międzynarodowych. Występowałem przed prezydentami miast UE. Chwali się rzeszowian, jak znakomicie pomogliśmy uchodźcom, nie zdarzało się to wcześniej. Mamy pochwały z całego świata i to niezwykle ważny moment, aby tu działać i grać. Dzisiaj jedna z najważniejszych rzeczy to tytuł Miasta - Ratownika, to jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Musimy być tam, gdzie zbierano dla nas dary, aby im podziękować. A także próbować pozyskać pożytki i uczestniczyć w życiu gospodarczym. Rzetelnie na ten temat dyskutujmy, my nie mamy nic do ukrycia, nie traktujmy naszych wyjazdów jako wycieczki prezydenta czy urzędników, ale to ważna misja, a bilans z tego dla miasta niezwykle korzystny

- dodaje.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy