Reklama

Rusza rekrutacja na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Nowy kierunek. Kiedy ruszają zapisy i ile jest miejsc?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Rusza rekrutacja na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Nowy kierunek. Kiedy ruszają zapisy i ile jest miejsc? - Zdjęcie główne

usza rekrutacja na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podania mogą składać chętni do studiowania m.in. na nowym, 5-letnim kierunku: analityka medyczna. Uczelnia przygotowała dla nich 50 miejsc. Rekrutacja rozpoczyna się od poniedziałku, 29 sierpnia.

Analitycy medyczni specjalizują się w dziedzinie badań diagnostycznych, przeprowadzają wcześniej zlecone przez lekarzy badania i testy, obsługują specjalistyczny sprzęt, a także prowadzą dokumentację.

To nowy kierunek powstały na Uniwersytecie Rzeszowskim w Wydziale Medycznym. Ze względu na braki kadrowe taki kierunek zgłaszali do wydziału kierownicy medycznych laboratoriów diagnostycznych. Z powodów braku kształcenia na tym kierunku na rynku pracy nie pojawiają się nowi specjaliści. Tym samym pojawiła się potrzeba uzupełnienia braków.

- mówił na antenie TVP 3 Rzeszów Marek Cieśla z Instytutu Nauk Medycznych UR. 

Uniwersytet jest dobrze przygotowany pod kątem nowego kierunku. Zwłaszcza na osiedlu Zalesie w wydziale UR znajdują się laboratoria, gdzie studenci będą uczyć się podstaw, a od drugiego roku rozpoczynają się praktyki w laboratoriach diagnostycznych. Rekrutacja rozpoczyna się teraz, gdyż uczelnia dopiero w połowie lipca otrzymała zgodę na uruchomienie kierunku. 

Dużym zainteresowaniem cieszą się takie kierunki jak pielęgniarstwo, dietetyka, fizjoterapia, położnictwo, ratownictwo czy elektroradiologie. Z powodu dużej ilości chętnych, nie znalazło się na nich miejsce dla wszystkich. Stąd ciekawą furtką wydaje się być analityka medyczna, która przygotowała 50 miejsc dla przyszłych studentów. 

II tura rekrutacji na rok akademicki 2022/2023 rozpocznie się 29 sierpnia 2022 roku. W tym miejscu znajdziemy wykaz wszystkich kierunków LINK

Ostatni dzień rejestracji wypada 15 września. 16-19 września odbędą się egzaminy wstępne i rozmowy kwalifikacyjne, a 20 września poznamy wyniki postępowania rekrutacyjnego na indywidualnym, rekrutacyjnym koncie kandydata. Przyjmowanie dokumentów od osób zakwalifikowanych na zajęcia przypadnie na 21-23 września. Więcej informacji na: ur.edu.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy