reklama
reklama

Rondo przy dworcach PKS i PKP prawie gotowe. "Betonoza. Gdzie zieleń?" pytają mieszkańcy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościRondo na skrzyżowaniu ulic Asnyka i Grottgera jest już prawie ukończone. Mieszkańcy od razu zwrócili uwagę na wszechobecny beton i upalną temperaturę, która ich zdaniem aż wylewa się ze zdjęć. - Kiedy pojawią się rośliny? Gdzie zieleń? - dopytują.
reklama

Nowe rondo ma w założeniu upłynnić ruch przy dworcach PKS i PKP. Od 1 lutego zamknięta jest ulica Grottgera. Jest to związane z jej przebudową oraz przebudową chodników, które wymagają poprawy. Przez wiele miesięcy w sąsiedztwie Poczty Polskiej powstawało rondo. Na skrzyżowaniu ulic Grottgera i Asnyka, to część trzypunktowego planu budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

- Pierwsza częśc planu to budowa parkingu podziemnego na placu przed głównym rzeszowskim dworcem kolejowym. Druga część to właśnie przebudowa układu drogowego w rejonie dworca, która obejmie ul. Grottgera na odcinku od skrzyżowania z ul. Asnyka do ul. Bardowskiego. Na skrzyżowaniu Grottgera i Asnyka powstało rondo. Trzeci etap to przebudowa budynku dworca.

reklama

- informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Od kiedy w ramach Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego zostało ogłoszone powstanie nowego ronda w mieście, znalazły się głosy krytyki. Sprzeciw zgłosili rowerzyści, których reprezentuje w radzie miasta radny Daniel Kunysz. Zdaniem radnego chodniki ulicach Asnyka oraz Grottgera są wąskie i zastawione przez samochody, a po zbudowaniu ronda będzie na nich jeszcze mniej miejsca. Robi się ciasno, ciasno również dla rowerów. I to prawda, jeśli spojrzymy na ruch w tamtym miejscu. 

Rondo jednak powstało i już wiemy, jak wygląda. Jest duże i szerokie, ma usprawnić ruch przy obu dworcach. "Zielone miasto" kpią mieszkańcy na jednej z facebookowych grup sąsiedzkich. Tam pojawiło się pierwsze zdjęcie nowego ronda. Mieszkańcy nie ukrywają, że ewidentnie brakuje im zieleni. Ta jednak powinna się pojawić, widzimy na samym środku ziemię, która prawdopodobnie przysłuży się przyszłym nasadzeniom. Czekamy w tej sprawie na odpowiedź ratusza. 

reklama

Droga zostanie prawdopodobnie otwarta na koniec sierpnia. Kilka miesięcy dłużej ma zająć przebudowa budynku dworca. Postępują także prace przy parkingu podziemnym. 

- Jesteśmy na etapie wykonania przejść pomiędzy parkingiem podziemnym a dworcem oraz wykonania szybów windowych. Zakończone zostały już roboty w zakresie wzmocnień, podbicia fundamentów oraz wszelkie roboty rozbiórkowe. Również dobiegły końca prace konstrukcyjne w zakresie placu na poziomie -1.
- informuje Agnieszka Jurewicz z Wydziału Komunikacji i Promocji Polskich Kolei Państwowych S.A.

Koszt przebudowy dworca Rzeszów Główny to 22,69 mln złotych brutto. Inwestorem są Polskie Koleje Państwowe S.A., a wykonawcą robót realizowanych w formule „Projektuj i buduj” – Budimex S.A.

reklama

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama