Reklama

Wozy bojowe i uzbrojenie! WSPiA w Rzeszowie zaprasza na Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wyższa Szkoła Prawa i Administracji

Wozy bojowe i uzbrojenie! WSPiA w Rzeszowie zaprasza na Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa  - Zdjęcie główne

Przed nami dziewiąta edycja Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa! | foto Wyższa Szkoła Prawa i Administracji

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To niebywała okazja by poznać służby, wyposażenie oraz zobaczyć ich pokazy na żywo! 1 czerwca w Wyższej Szkole Prawa i Administracji odbędzie się Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa.

Święto w tym roku będzie miało nieco inny wydźwięk ze względu na wojnę toczącą się na Ukrainie. Organizacja tego przedsięwzięcia doszła do skutku po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Celem tej inicjatywy jest edukowanie młodych obywateli w zakresie kształtowania właściwych postaw obywatelskich i patriotycznych, a także przygotowanie ich do działania w czasie wszelkiego rodzaju zagrożeń bezpieczeństwa indywidualnego i zbiorowego. 

Co będzie można zobaczyć? 

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Rzeszowie zaprasza wszystkich zainteresowanych w środę, 1 czerwca 2022 roku. Udział wezmą przedstawiciele ponad 20 służb, instytucji i organizacji zajmujących się szeroko rozumianym bezpieczeństwem, które prezentować będą swoje wyposażenie oraz umiejętności podczas prezentacji i pokazów dynamicznych. Co ciekawe, w kampusie WSPiA będzie można zobaczyć pokazy m.in. ratownictwa podczas zdarzenia drogowego, ratownictwa chemicznego, oględzin oraz zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Uczestnicy imprezy zobaczą symulację pola walki, pokaz wyszkolenia psów służbowych, przeszukania samochodu oraz wezmą udział w instruktażu udzielania pierwszej pomocy. Przez całą imprezę będzie można także zapoznać się z wyposażeniem Podkarpackiego Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej. 

Ale to nie wszystko... 

Pokażą się też Podkarpackie służby mundurowe, a główną atrakcją będą wozy bojowe oraz uzbrojenie. pojawi się armatohaubica samobieżna 155 mm „KRYL” produkowana w Hucie Stalowa Wola. 21. Brygada Strzelców Podhalańskich pokaże „ROSOMAKI”, moździerz 120 mm „RAK” i pojazd terenowy „Skorpion”. Podkarpacka Policja wystawi patrol policji konnej, ambulans pogotowia ruchu drogowego, motocykl Harley Davidson. 

Te i inne atrakcje będą czekać na uczestników w środę (1 czerwca) od godziny 9:00. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy