Przebudowany będzie także fragment ul. Mieszka I o odcinek o długości 120 m. Podbudowa drogi zostanie wzmocniona, powstaną chodnik i ścieżka pieszo-rowerowa. Rozbudowa rozwiąże problem, który sygnalizowali rzeszowianie. Wskazywali, że ze względu na brak sygnalizacji świetlnej bardzo ciężko skręcić w lewo z ul. Mieszka I w ul. Lwowską. Aby rozwiązać ten problem, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zdecydował o przebudowie skrzyżowania.
Nie wszyscy mieszkańcy murem podpisują się pod skrzyżowaniem. Od momentu ogłoszenia inwestycji, spora część osób na co dzień podróżujących tą drogą skarży się na problemy, jakimi są korki, co ich zdaniem, zostanie podtrzymane lub wręcz zwiększone przez pojawienie się sygnalizacji świetlnej.
W sieci pojawiło się sporo krytycznych komentarzy. Mieszkańcy Rzeszowa tak komentują sprawę: "Szkoda, że nie budowali jak wakacje i mniejszy ruch był", "Polecałbym kierującym kurs włączania się do ruchu, a nie światła. Jeżdżę tam codziennie w godzinach szczytu i włączam się ruchu od McDonalda w stronę Rejtana w lewo i stoję tam max. 2 min, światła są zbędne".
- "A potem płacz, że miasto stoi szkoda gadać. Jeżdżę tam codziennie tam i z powrotem a światła tam potrzebne jak umarłemu kadzidło" - komentuje pan Łukasz.
Zakorkowane miasto to zawsze problem dla mieszkańców. Rzeszów pod tym względem należy do krajowej czołówki. W godzinach szczytu od 14 do 16. Najgorzej według statystyk pochodzących z Google płynny ruch samochodowy zagrożony jest na ulicach: Dąbrowskiego, Emilii Plater, Krakowska, Konfederatów Barskich, Langiewicza, Marszałkowska, Piłsudskiego, Podkarpacka, Powstańców Warszawy, Strażacka i wspomniana Lwowska. To właśnie na tej ostatniej planowane jest stworzenie sygnalizacji świetlnej. Czy to pomoże w usprawnieniu ruchu na ulicy w godzinach szczytu?
Przebudowa skrzyżowania zakończy się latem przyszłego roku. Jej koszt to ponad 5,5 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.