Reklama

Protest "STOP BETONOWANIU MIASTA" jutro w Rzeszowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Toś

Protest "STOP BETONOWANIU MIASTA" jutro w Rzeszowie - Zdjęcie główne

Protest "Stop betonowaniu miasta" w Rzeszowie | foto Michał Toś

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Protest "Stop Betonowaniu Miasta" to inicjatywa, która zwraca uwagę na problem zagospodarowania przestrzennego w Rzeszowie. Organizatorem wydarzenia jest Nasze Stowarzyszenie Wolne Podkarpacie.

Protest "Stop Betonowaniu Miasta" rozpocznie się jutro (30 czerwca) o godzinie 16:30 przy wejściu na Halę Podpromie, czyli pół godziny przed spotkaniem prezydenta Rzeszowa, Konrada Fijołka, z mieszkańcami. Głównym celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na działania władz, dotyczące zagospodarowania przestrzennego miasta.

Jeśli nie jest Ci obojętny los stolicy naszego województwa i własności prywatnej jego mieszkańców, to zapraszamy do przybycia i wysłuchania głosu krytyki dla działań prezydenta Fijołka i jego urzędników, jaki zamierzamy wygłosić. Głosu krytyki nie tylko dotyczącego kwestii przygotowywanego przez miasto Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego, ale także wieloletniej polityki chaosu urbanistycznego wynikającego z uprzywilejowania dla inwestycji deweloperów, kosztem potrzeb zieleni miejskiej i nie tylko.

-przekazują organizatorzy wydarzenia.

Podobny protest został przeprowadzony 8 czerwca, kiedy mieszkańcy udali się pod Urzędem Miasta Rzeszowa. Wówczas zgromadzeni sprzeciwiali się projektowi, który zakłada przekształcenie wielu działek na osiedlach przyłączonych do Rzeszowa w tereny zielone. Oznaczałoby to, że w tych miejscach nie będzie mogła powstać żadna zabudowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy