Algorytm ukazał pomnik jako ogromny portal do teleportacji. Kształtem wciąż przypomina pierwotną konstrukcje, lecz nosi znaki nowych technologii.
Zwizualizowano także inne miasta w Polsce
W ramach akcji zwizualizowano najbardziej rozpoznawalne punkty w dużych polskich miastach. Wizytówka Warszawy, którą jest Pałac Kultury i Nauki ukazany jest jako zmodernizowana budowla otoczona latającymi statkami. Kraków zaś reprezentuje futurystyczna wizja sukiennic zamienionych w ogród botaniczny. Sztuczna inteligencja poddała obróbce również katowicki spodek, który przedstawiony jest jako centrum technologiczne miasta.
Sztuczna inteligencja pomaga nam przekroczyć ograniczenia ludzkiego umysłu. Dzięki możliwościom AI możemy zbudować wizję siebie i naszego bezpośredniego otoczenia za kilkadziesiąt lat. Liczymy, że to pomoże Polakom oswoić się z myślą o ich przyszłości i zainspiruje do zadbania o swój finansowy dobrostan na emeryturze
– komentuje Barbara Pasterczyk, Dyrektor Banku odpowiedzialna za komunikacje marketingową w ING Banku Śląskim.
Pomysłodawcą jest ING Bank Śląski
Za akcją stoi ING Bank, który – aby stworzyć obrazy Miast Przyszłości – posłużył się możliwościami sztucznej inteligencji (AI). Podstawą do stworzenia obrazów z przyszłości były aktualne zdjęcia najbardziej charakterystycznym miejsc punktów czy budowli danych miast. Widziane oczami komputerowych algorytmów różnią się diametralnie od oryginału.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.