Jak pokazują statystyki skuteczność podkarpackich policjantów z roku na rok rośnie. Ich działania wykraczają daleko poza granice województwa, a nawet kraju.
Podkarpaccy "łowcy głów" to elitarny zespół funkcjonariuszy z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Koncentrują się na schwytaniu sprawców najcięższych przestępstw, takich jak zabójstwa, brutalne gwałty czy rozboje.
Policjanci prowadzą działania nie tylko na terenie Polski, ale także poza jej granicami. Są wspierani przez funkcjonariuszy z komend miejskich i powiatowych naszego garnizonu
- mówi rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, kom. Piotr Wojtunik.
Międzynarodowe sukcesy podkarpackich łowców głów
Jednym z ostatnich sukcesów, było zatrzymanie w połowie grudnia, poszukiwanego listem gończym 51-letniego mieszkańca powiatu przemyskiego.
Na poszukiwanym przez Sąd Rejonowy w Tarnowie mężczyźnie, ciążył wyrok 5 lat pozbawienia wolności za czyny z kategorii przestępstw przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, w tym łapownictwo i płatna protekcja
- dodaje kom. Piotr Wojtunik.
Spektakularnym osiągnięciem zespołu było też zatrzymanie 53-letniego mieszkańca Rzeszowa, poszukiwanego od 2017 r.. Mężczyzna, skazany na 12 lat więzienia za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, wpadł dzięki współpracy z węgierskimi służbami.
Europejska współpraca przynosi efekty
Podkarpaccy "łowcy głów" współpracują z siecią ENFAST, dzięki czemu ich skuteczność znacząco wzrosła. W sierpniu schwytali 33-latka z powiatu krośnieńskiego, ukrywającego się w bieszczadzkim domku letniskowym. Mężczyzna był poszukiwany przez niemieckie organy ścigania za usiłowanie zabójstwa.
Również w Paryżu, dzięki współpracy z francuskimi służbami, zatrzymano 27-latka z powiatu niżańskiego. Przestępca odpowie za brutalny rozbój z użyciem noża, którego dokonał w 2021 r. na Podkarpaciu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.