Reklama

PGE rozpoczyna realizację gigantycznej inwestycji w Rzeszowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PGE EC

PGE rozpoczyna realizację gigantycznej inwestycji w Rzeszowie - Zdjęcie główne

PGE rozpoczyna realizację gigantycznej inwestycji w Rzeszowie | foto PGE EC

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj (7 lipca) w Rzeszowie odbyło się wmurowanie uroczystego kamienia węgielnego pod budowę II linii technologicznej spalarni.

Budowa II linii technologicznej spalarni w Rzeszowie wpłynie na wzrost przetwarzania odpadów komunalnych w całej Polsce. Będzie to miało pozytywny wpływ na ekosystem. Poprawie ulegnie jakość powietrza w regionie, co zwiększy komfort życia mieszkańców, a także pozytywnie wpłynie na ich zdrowie. Czyste powietrze zminimalizuje ryzyko m.in. zawału serca. Ponadto dzięki inwestycji dodatkowe ciepło i energia elektryczna będzie mogła zasilić około 15 tysięcy gospodarstw domowych.

Jako lider transformacji energetycznej w Polsce, jesteśmy zobowiązani do podjęcia wyzwań, jakie stoją obecnie przed branżą ciepłowniczą, aby mogła ona nadal funkcjonować i zapewniać bezpieczeństwo energetyczne.

– podkreśla Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej

II linia technologiczna ITPOE wpłynie na wzrost efektywności przetwarzania odpadów komunalnych w Polsce, a także przyczyni się do znacznego ograniczenia emisji tlenków siarki, azotu oraz pyłów – wpływając tym samym na poprawę jakości powietrza w regionie. Odzyskiwanie energii elektrycznej i cieplnej z odpadów powoduje, że instalacja ITPOE jest ściśle związana z otoczeniem wpływając na jego ekosystem.

– mówi Przemysław Kołodziejak, prezes zarządu PGE Energia Ciepła.

II linia technologiczna spalarni zostanie zabudowana w istniejącym budynku i będzie w maksymalnym stopniu wykorzystywać istniejącą infrastrukturę. Koszt realizacji inwestycji sięgnie aż 362,4 miliona złotych. Jej zakończenie planowane jest na IV kwartał 2024 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy