W akcji udział wzięło aż 500 funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, wielu Komend Wojewódzkich Policji, Komendy Stołecznej Policji, Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Krajowej Administracji Skarbowej. Podejrzanym przedstawiono blisko 400 zarzutów, decyzją sądu zostali oni tymczasowo aresztowani.
Nalot na kluby go-go miał miejsce jednocześni w 22 miejscach w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Sopocie, Lublinie, Rzeszowie, Łodzi, Katowicach, Bydgoszczy i Zakopanem. Akcja była efektem wielomiesięcznej współpracy policjantów z wielu jednostek na terenie całego kraju.
Tabletka do drinka i bierzesz kredyt
Biuro Prasowe CBŚP informuje, że czynności śledczych potwierdziły ich przypuszczenia: w klubach, w których dokonano nalotu, dochodziło do popełniania przestępstw na szkodę klientów. Najprawdopodobniej do napojów dodawano klientom niedozwolone substancje, które ograniczały możliwości psychofizyczne tych osób. Dotychczas śledczy ustalili, że oszukanych mogło zostać nawet kilka tysięcy klientów, w tym cudzoziemcy, którzy stracili od kilku tysięcy złotych do nawet miliona złotych. Z zebranego materiału wynika, że za pomocą telefonów poszkodowanych dokonywano manipulacji na ich kontach bankowych, zwiększając limit dzienny, podwyższając progi operacji kartą kredytową, a nawet zaciągano pożyczki w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pieniądze w ciągu kilku godzin wydawano w lokalu.Centrala, z której kierowano i nadzorowano pracą wszystkich klubów tej sieci - dokonywano zakupów, rekrutowano oraz szkolono nowych pracowników - mieściła się w Krakowie. Tam też znajdowały się serwery monitoringu nagrywające obraz z klubów z różnych miast. ĆBŚP informuje, że osiem serwerów, cały sprzęt informatyczny oraz ponad 4 tysiące dysków z nagranym m.in. monitoringiem, funkcjonariusze zabezpieczyli do sprawy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.