Pracujący na miejscu archeolodzy dokumentują właśnie znalezisko i starają się sprecyzować, kiedy budynki powstały i kiedy zostały zburzone. To zabudowania najprawdopodobniej jeszcze sprzed powstania dworca, więc mogą pochodzić z I poł. XIX w.
Część odkopanych murów należy najpewniej do dużej kamienicy. Niedaleko znajdowało się prawdopodobnie kilka mniejszych budowli, których przeznaczenie będzie jeszcze badane. Na zdjęciach z okresu po II wojnie światowej budynków już nie ma.
Budowa RCK to aktualnie największa inwestycja realizowana w Rzeszowie. Konrad Fijołek zaznaczał, że dworzec jest pierwszym miejscem kontaktu z Rzeszowem i chce tę przestrzeń zbudować, czyniąc ją przyjaźniejszą dla mieszkańców i przyjezdnych. Przy nowym dworcu powstanie parking podziemny dla 100 samochodów oraz miejsce dla taksówek i rowerów. Parking będzie połączony z dworcem przejściem podziemnym.
Rozbudowywane są również ulice sąsiadujące z RCK. Obejmie ul. Grottgera od skrzyżowania z ul. Asnyka do ul. Bardowskiego, skąd odjeżdżały autobusy. Kolejną najważniejszą rzeczą jest rozbudowa budynku dworca, który dostanie zupełnie nowy wygląd.
Zobacz w galerii, co odkopano pod Rzeszowskim Centrum Komunikacyjnym.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.