Reklama

Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Rzeszowie otrzymał 5 samochodów, dzięki którym pomaga uchodźcom z Ukrainy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Podkarpacki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża

Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Rzeszowie otrzymał 5 samochodów, dzięki którym pomaga uchodźcom z Ukrainy - Zdjęcie główne

foto Fot. Podkarpacki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Rzeszowie otrzymał 5 samochodów marki Volkswagen. Pojazdy zostały udostępnione PCK bezpłatnie na okres 6 miesięcy i w tym czasie mają służyć na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Podkarpacki Oddział Okręgowy PCK w Rzeszowie od początku wojny jest silnie zaangażowany w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Codziennie wielu pracowników poświęca się dla udzielenia pomocy ludziom poszkodowanym przez wojnę. Ich zadaniem jest zapewnienie logistyki, przede wszystkim w zakresie przewożenia ludzi oraz niezbędnych towarów, np. produktów higienicznych.

PCK dziękuje za przekazane auta

Firma przekazała 5 samochodów. Auta trafiły na 6 miesięcy do jednostek terenowych wzdłuż granicy oraz do Przemyśla. 

Mówiąc o wsparciu, jakiego udzieliła nam firma Volkswagen Financial Services, tak naprawdę powinniśmy cofnąć się do lutego 2022 r. Już 2 dni po wybuchu wojny użyczono nam bezpłatnie 10 samochodów, które każdego dnia przez 6 miesięcy pełniły razem z nami służbę przy granicy. Jednak potrzeby mimo upływu kilku miesięcy wciąż są ogromne, dlatego z ogromną wdzięcznością przyjęliśmy wiadomość, że Volkswagen Financial Services będzie dalej wspierać nas w tym obszarze. Od października do dyspozycji Oddziału mamy 5 samochodów, które wykorzystujemy w działaniach każdego dnia

– zaznacza Maciej Maruszak, Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK w Rzeszowie.

Wsparcie w zakresie mobilności

Samochodami udostępnionymi przez firmę realizowane są przewozy z granicy w Medyce, Korczowej i Krościenku do punktów recepcyjnych oraz przewozy osób niepełnosprawnych. Pracownicy i wolontariusze PCK przewożą żywność i produkty dla uchodźców zarówno bezpośrednio na granicę z Ukrainą, jak i do punktów udzielania pomocy.

W obecnych czasach niezwykle istotna jest każda forma wsparcia. O jej skuteczności bardzo często decyduje szybkość reakcji i właściwe miejsce skierowania pomocy. Jako Volkswagen Financial Services doskonale to rozumiemy i pomagamy tak, jak potrafimy najlepiej, poprzez dostarczanie mobilności. Dwa dni po wybuchu wojny w Ukrainie użyczyliśmy 10 samochodów na potrzeby Polskiego Czerwonego Krzyża, które nasi pracownicy dostarczyli do Rzeszowa, skąd niezwłocznie ruszyły w teren. Kilka tygodni później w ramach współpracy ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych 20 naszych pojazdów przekazaliśmy wybranym przygranicznym jednostkom OSP. Jesteśmy dumni, że nasze auta z logo VW FS wspierają tych, którzy udzielają pomocy uchodźcom 

– podkreśla Mikołaj Woźniak, prezes Volkswagen Financial Services.

Samochody dla Ochotniczych Straży Pożarnych

Współpraca z Podkarpackim Oddziałem Okręgowym PCK w Rzeszowie to jedno z wielu działań z zakresu społecznej odpowiedzialności, jakie realizuje firma. Już w marcu br. zaangażowała się w pomoc na rzecz uchodźców, użyczając 20 samochodów na potrzeby wybranych jednostek OSP. Samochody trafiły do formacji położonych głównie w województwach przygranicznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy