Reklama

Obydwa pasy już czynne na ul. 9 Dywizji Piechoty. Droga naprawiona po przejeździe TBM

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fundusze Europejskie

Obydwa pasy już czynne na ul. 9 Dywizji Piechoty. Droga naprawiona po przejeździe TBM - Zdjęcie główne

Obydwa pasy już czynne na ul. 9 Dywizji Piechoty. | foto Fundusze Europejskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od czasu obniżenia poziomu jezdni przed przejazdem maszyny TBM, ruch samochodowy na ulicy 9 Dywizji Piechoty odbywał się jednym pasem ruchu. Od dziś, 23, ruch został przywrócony na oba pasy.

By części maszyny TBM mogły przejechać pod wiaduktem, potrzebne było obniżenie poziomu drogi. Prace miały miejsce w listopadzie, maszyna udanie przejechała przez Rzeszów, a jej przejazd śledziło na ulicach miasta setki rzeszowian. Dziś droga została "naprawiona" i oba pasy ruchu są już przejezdne. 

- Wykonawca budowy odcinka S19 Rzeszów Południe – Babica odtworzył na swój koszt podbudowę ulicy 9 Dywizji Piechoty i ułożył pierwsze warstwy nawierzchni. Dzięki temu możliwy jest ruch dwoma pasami. 

- Informuje Urząd Miasta Rzeszowa.

Na odcinku czekają jeszcze prace związane z ułożeniem ostatniej warstwy nawierzchni – ścieralnej. To nastąpi prawdopodobnie w marcu. 

Kierowcy pytali, kiedy oba pasy będą dostępne do przejazdu. Przypomnijmy: w listopadzie o Babicy transportowano ważącą 220 ton imponującą tarczę skrawającą maszyny TBM. Tarcza ta miała posłużyć do drążenia tunelu na drodze ekspresowej S19. Konwój mógł bezpiecznie przejechać pod wiaduktem kolejowym przy ulicy 9 Dywizji Piechoty pod warunkiem, że obniżony został o 36 cm jeden pas jezdni na długości około 250 metrów. Transport dotarł w listopadzie (pierwszy konwój), a następny w grudniu (drugi konwój). 

Kierowcy skarżyli się na duże korki spowodowane tylko jednym czynnym pasem ruchu. - Nie było żadnych sygnałów kiedy droga zostanie naprawiona i przywrócona do płynnej jazdy - mówili kierowcy.

GDDKiA obiecywało przywrócić ruch, jak tylko ostatni konwój dotrze do Babicy. Maszyna dojechała na miejsce pod koniec stycznia. Ważnym czynnikiem była również pogoda, która opóźniała pracę. Tak kierowcy musieli uzbroić się w cierpliwość i wreszcie doczekali sie otwarcia drogi na nowo. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy