Reklama

Obchody 78. rocznicy Powstania Warszawskiego [PROGRAM]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Obchody 78. rocznicy Powstania Warszawskiego [PROGRAM] - Zdjęcie główne

Obchody 78. rocznicy Powstania Warszawskiego. Sprawdź program w Rzeszowie | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 sierpnia obchodzić będziemy 78. rocznicę Powstania Warszawskiego. Obchody odbędą się w Rzeszowie przed Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu „Rzeszów” i w kościele p. w. Św. Krzyża przy ul. 3 Maja. Do wzięcia udziału zaprasza Prezydent Miasta Rzeszowa, Wojewoda Podkarpacki, Światowy Związek Żołnierzy AK Okręg Podkarpacki, Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie oraz Dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej i Dowódca 21. Brygady Strzelców Podhalańskich.

Obchody rozpoczną się chwilę przed godziną "W". Program wygląda następująco: 

1 sierpnia 2022 r., Rzeszów

godz. 16:40 - Wystawienie posterunków honorowych

godz. 17:00 - uroczystości rocznicowe przed Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu „Rzeszów”

-podniesienie Flagi Państwowej na maszt

-odegranie Hymnu Państwowego

-przemówienia

-Apel Poległych

-składanie wieńców i wiązanek kwiatów *

-Odegranie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego

godz. 18:00 - wspólne śpiewanie pieśni powstańczych na placu przed Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu „Rzeszów”

godz.19:00 - Msza św. w Kościele p. w. Św. Krzyża przy ul. 3 Maja w intencji poległych i pomordowanych Powstańców Warszawskich oraz ludności cywilnej Warszawy.

Prezydent zadecydował, że Miasto nie włączy syren w czasie godziny "W". Zdaniem Konrada Fijołka ". Sygnał ten jednoznacznie kojarzy się z wojną. Nie chcemy wprowadzać paniki". Spotkało się to z wyraźną dezaprobatą mieszkańców. Ich zdaniem polskie święta i przebieg ich obchodów nie powinny mieć wpływ na mniejszość ukraińską, zwłaszcza kiedy są oni już w naszym państwie od kilku miesięcy. 

Syreny zawyją za to w Kielcach, Przemyślu czy Wrocławiu. Na wstrzymanie syren zdecydował się m.in. Sopot, Poznań oraz Rzeszów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy