Reklama

Nowa droga na osiedlu Pogwizdów Nowy. 600 metrów ulicy Chmajówka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Bogdan Szczuplaj, galeria fotografii Miasta Rzeszowa

Nowa droga na osiedlu Pogwizdów Nowy. 600 metrów ulicy Chmajówka - Zdjęcie główne

Osiedle Pogwizdów Nowy otrzyma nowy odcinek drogi | foto Bogdan Szczuplaj, galeria fotografii Miasta Rzeszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa przetarg, który wyłoni wykonawcę nowego 600-metrowego odcinka drogi na osiedlu Pogwizdów Nowy. Inwestycja została przedstawiona mieszkańcom podczas spotkania z prezydentem Fijołkiem w ramach #RzeszowToMy, które odbyło się w Miłocinie.

Podczas spotkania przedstawione zostały inwestycje, które niedawno zostały zrealizowane na trzech rzeszowskich osiedlach: Pogwizdów Nowy, Miłocin i Miłocin Św.Huberta. Inwestycje, o których mowa to np. budowa ul. Parkowej, ustawienie nowych wiat przystankowych oraz trwających i rozbudowa ul. Warszawskiej.

Nowa droga

Jednym z najważniejszych zadań będzie budowa ulicy Chmajówka, bardzo wyczekiwana przez mieszkańców Pigwizdowa. 

 – Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęliśmy już przygotowania do wykonania tego zadania.

– mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

W pierwszej kolejności opracowana zostanie dokumentacja rozbudowy ulicy na odcinku od skrzyżowania z ul. Myśliwską do ul. Łąkowej. Jest to odcinek o długości prawie 600 metrów. Jezdnia szeroka będzie na 500 metrów, powstanie również jednostronny chodnik lub drogi dla pieszych i rowerzystów. 

W grę wchodzi również budowa skrzyżowań ul. Chmajówka z ul. Myśliwską, ul. Pogwizdowską i ul. Łąkową. Inwestycja obejmie także budowę oświetlenia na projektowanym odcinku drogi. Przetarg już trwa. Miasto ogłosi w kwietniu firmę, która odpowiedzialna będzie za opracowanie dokumentacji 14 dni od momentu zawarcia umowy. 

Szkoła i obawy przed deweloperem

Miasto planuje także rozbudowę szkoły na osiedlu Pogwizdów. W tym, celu chce pozyskać działki, których właścicielem jest Głogów Małopolski.- Liczę, że porozumiemy się w tej sprawie z panem burmistrzem, bo większa szkoła będzie tu w najbliższych latach potrzebna – mówi prezydent Fijołek.

Dyskusja dotyczyła również deweloperów i obawy przed powszechną "betonozą". Mieszkańcy osiedli Miłocin i Pogwizdów obawiają się, że w ich otoczeniu wybudowane zostaną wysokie budynki, które zagęszczą i utrudnią komunikację. 

- Wybudowaliśmy pierwszy fragment ulicy Parkowej na odcinku, gdzie nie było protestów. Mam nadzieję, że mieszkańcy zmienią ostatecznie zdanie dotyczące dalszej budowy. Docelowo drugi dojazd do strefy miałby odbywać się od Rudnej Wielkiej. Podjąłem decyzję o tym, aby zainwestować ponad dwa miliony złotych w rozbudowę fragmentu jezdni, którą do strefy będzie można dojechać komfortowo dopóki nie powstanie trasa od ulicy Warszawskiej.

– zapewnia mieszkańców Konrad Fijołek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy