reklama
reklama

Najlepsze filmy 2023 roku. Co warto obejrzeć w sylwestrową noc? [RAKING]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Najlepsze filmy 2023 roku. Co warto obejrzeć w sylwestrową noc? [RAKING] - Zdjęcie główne

Najlepsze filmy 2023 roku. Co warto obejrzeć? | foto Pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości2023 rok obfitował w wiele pasjonujących produkcji filmowych i z pewnością w ciągu ostatnich 12 miesięcy każdy znalazł coś dla siebie. Które filmy podobały się kinomanom najbardziej? Sprawdźcie, co możecie obejrzeć w sylwestrowy wieczór!
reklama

W tym zestawieniu wzięliśmy pod uwagę dziesięć filmów z 2023 roku, które uzyskały najwyższe oceny widzów w popularnym serwisie Filmweb.pl.

10. Sound of Freedom. Dźwięk wolności (reż. Alejandro Monteverde). Ocena: 7,78/10

Czołową dziesiątkę zamyka amerykańsko-meksykańsko-kolumbijska historia Tima Ballarda. To były agent rządu Stanów Zjednoczonych, który rezygnuje z pracy, aby poświęcić się ratowaniu dzieci przed dramatycznym losem i przed staniem się żywym towarem. W rolach głównych: Jim Caviezel, Mira Sorvino i Bill Camp.

9. Strażnicy Galaktyki: Volume 3 (reż. James Gunn). Ocena: 7,80/10

Superbohaterowie rodem ze Studia Marvela mają za zadanie uczynić Knowhere bezpiecznym schronieniem dla wszystkich uchodźców, którzy zostali wysiedleni przez surowy wszechświat. Sytuacja komplikuje się jednak przez burzliwą przeszłość Rocketa. Niebezpiecznej misji ratowania go podejmuje się Peter Quill. Czy uratuje grupę Strażników Galaktyki? W rolach głównych m.in.: Chris Pratt, Zoe Saldana i Dave Bautista i Vin Diesel.

8. Kos (reż. Paweł Maślona). Ocena: 7,85/10

Pierwsza polska produkcja w tym zestawieniu. I choć polska premiera „Kosa” będzie miała miejsce za niecały miesiąc, to już oceny krytyków pozwalają spodziewać się, że czeka nas prawdziwa kinowa uczta. Film przedstawia historię Tadeusza Kościuszki (w tej roli Jacek Braciak), który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom. Jego tropem podąża rosyjski rotmistrz Dunin (grany przez Roberta Więckiewicza), który chce zapobiec planom polskiego generała. W roli młodego chłopa, szlacheckiego bękarta, pojawi się tam Bartosz Bielenia. Warto dodać, że zdjęcia do filmu „Kos” były realizowane w województwie podkarpackim, m.in. w skansenie Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej oraz w Wilczej Woli.

7. Strefa interesów (reż. Jonathan Glazer). Ocena: 7,91/10

Przejmująca historia ukazująca życie niemieckich okupantów oraz osadzonych w obozie koncentracyjnym więźniów w czasie II wojny światowej. Komendant obozu Auschwitz-Birkenau Rudolf Höss i jego żona Hedwiga, próbują ułożyć sobie rodzinne życie w domu z ogrodem, który znajduje się tuż obok miejsca zagłady. W rolach głównych brytyjsko-polsko-amerykańskiej produkcji zobaczycie: Christiana Friedela, Sandrę Hüller i Freyę Kreutzkam.

6. Godzilla Minus One (reż. Takashi Yamazaki). Ocena: 7,97/10

Japońska produkcja science-fiction z kultowym potworem w roli głównej. Tym razem Godzilla atakuje Japonię, która w czasie II wojny światowej straciła niemal wszystko. Czy wyniszczony wojenną zawieruchą Kraj Kwitnącej Wiśni zdoła przetrwać atak monstrum? W rolach głównych: Ryunosuke Kamiki i Minami Hamabe.

5. Oppenheimer (reż. Christopher Nolan). Ocena: 8,06/10

Można śmiało powiedzieć, że to pozycja obowiązkowa dla wszystkich kinomanów. Fabularyzowana historia na faktach przedstawia losy amerykańskiego naukowca J. Roberta Oppenheimera, który odegrał główną rolę w stworzeniu bomby atomowej. Jak wiemy, ta później została zrzucona przez Amerykanów na japońskie Hiroszimę i Nagasaki, powodując ogromne zniszczenia, a także śmierć setek tysięcy ludzi. Dlatego też w historii Oppenheimera poznamy nie tylko stronę sukcesu naukowego, ale także wyrzutów sumienia, które towarzyszyły jego pracy.

4. Chłopi (reż. DK Welchman, Hugh Welchman). Ocena: 8,19/10

Polsko-litewsko-serbska produkcja, której fabułę zna zapewne większość Polaków. „Chłopi” opowiadają historię rodziny Borynów oraz tajemniczej Jagny na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych na polskiej wsi w drugiej połowie XIX wieku. Zobaczymy tam ludzkie dramaty, radości, a także realia towarzyszące tamtym czasom. A to wszystko w wyjątkowy sposób urozmaica sposób przedstawienia filmu, przypominający olejne obrazy. Dodajmy, że „Chłopi” byli polskim kandydatem do Oscara w kategorii film zagraniczny.

3. Renaissance: A Film by Beyoncé (reż. Beyoncé). Ocena: 8,27/10

Na trzecim miejscu propozycja dla fanów Beyoncé. Amerykańska piosenkarka to światowa ikona muzyczna, a w tym filmie poznacie od kulis jej trasę koncertową ukazaną w formie dokumentu. Wszystko to okraszone Waszymi ulubionymi piosenkami Beyoncé.

2. Spider-Man: Poprzez multiwersum (reż. Joaquim Dos Santos, Kemp Powers). Ocena: 8,28/10

Pierwsza w tym zestawieniu animacja, która przedstawia losy jednego z najpopularniejszych superbohaterów. Miles będący „człowiekiem-pająkiem” trafia do multiwersum, gdzie spotyka innych Spider-Manów. Każdy z nich ma za zadanie ochronę świata przed zagrożeniami, jednak pomiędzy nimi dochodzi do sporów o to, jak radzić sobie z nowymi niebezpieczeństwami. Miles musi więc na nowo zdefiniować, co to znaczy być bohaterem i jak ocalić ludzi, których kocha.

1. Taylor Swift: The Eras Tour (reż. Sam Wrench). Ocena: 8,41/10

Nasze zestawienie wskazuje na to, że 2023 rok upłynął pod znakiem muzyki. Po trzecim miejscu Beyoncé, pierwsze zajmuje kinowa wersja jednej z największych tras koncertowych w historii muzyki. Bijąca światowe rekordy amerykańska Taylor Swift, wokalistka i autorka tekstów, zabiera nas w podróż po swoich muzycznych klimatach, wykonując utwory powstałe na przestrzeni kilkunastu lat jej imponującej kariery. Film artystki już przed premierą stał się najbardziej dochodowym filmem koncertowym wszech czasów.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama