Reklama

Mogą liczyć tam na wsparcie fizjoterapeuty, psychologa czy neurologopedy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KSW nr 1 w Rzeszowie

Mogą liczyć tam na wsparcie fizjoterapeuty, psychologa czy neurologopedy - Zdjęcie główne

foto KSW nr 1 w Rzeszowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uniwersytecki Szpital Kliniczny (do niedawna jeszcze Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. Fryderyka Szopena) zaangażował się w pomoc uchodźczyniom z Ukrainy. Matki, które z powodu wojny musiały uciekać z kraju mogą liczyć na pomoc doradczyni laktacyjnej, psychologa czy fizjoterapeuty.

Fundacja Bank Mleka Kobiecego we współpracy z UNICEF realizują projekt pt. „Wsparcie i promocja wyłącznego karmienia piersią oraz odpowiednich praktyk w zakresie karmienia niemowląt i małych dzieci ukraińskich i polskich matek w Polsce w sytuacji kryzysowej”. Celem projektu jest obdarzenie odpowiednią opieką kobiet, które są w okresie okołoporodowym. Projekt zawiera także poszerzenie zakresu świadczeń szpitali o wielospecjalistyczne położnictwo.


Kryzys uchodźczy związany z wojną w Ukrainie dotknął szczególnie kobiety w ciąży i matki małych dzieci, a co za tym idzie, postawił nowe wyzwania polskiemu systemowi opieki okołoporodowej i laktacyjnej. Aby odpowiedzieć na te wyzwania, Fundacja Bank Mleka Kobiecego przy wsparciu UNICEF, realizuje specjalny projekt. W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, matki dotknięte kryzysem, które są w okresie okołoporodowym i laktacyjnym, mogą od poniedziałku do piątku, w godzinach od 08:00 do 15:00, liczyć na wsparcie doradczyni laktacyjnej, psychologa, neurologopedy i fizjoterapeuty

– mówi Andrzej Sroka, rzecznik USK.

Do akcji dołączyło 10 szpitali w Polsce


W realizacje projektu wzięło udział 10 szpitali w Polsce, w tym Uniwersytecki Szpital Kliniczny. Partnerami przedsięwzięcia są także Warszawski Uniwersytet Medyczny, organizacja FHI 360 oraz Ministerstwo Zdrowia. Środki finansowe pokrył UNICEF i przeznaczył je na odpowiedź na kryzys uchodźczy w Polsce.


Mamy mają mnóstwo pytań i wątpliwości, które dotyczą głównie problemów z przystawianiem noworodka do piersi, a także ze znalezieniem optymalnej pozycji karmienia. Dotyczy to głównie dzieci, u których diagnozuje się napięcie mięśniowe lub mniej optymalną koordynację ssania i połykania. Podczas spotkań i konsultacji udzielamy też wsparcia technicznego, dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem, odpowiadamy na nurtujące pytania

– tłumaczy lek. Katarzyna Lisak-Gurba, neonatolog z Kliniki Noworodków z Intensywną Opieką Medyczną w USK w Rzeszowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy