Reklama

Miliony dla Rzeszowa z Polskiego Ładu. Jakie inwestycje dla naszego regionu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie

Miliony dla Rzeszowa z Polskiego Ładu. Jakie inwestycje dla naszego regionu? - Zdjęcie główne

17,6 miliona złotych dla powiatu rzeszowskiego. | foto Starostwo Powiatowe w Rzeszowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Około 140 milionów złotych trafi do Powiatu Rzeszowskiego oraz gmin z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dzięki tym środkom zostanie zrealizowanych 25 inwestycji w infrastrukturze.

30 maja premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki naboru drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Między jednostki samorządów w całej Polsce zostało rozdysponowane 30 miliardów złotych. 

- Wiem, że samorządowcy to przede wszystkim ludzie praktyczni. Człowiek praktyczny potrzebuje środków na realizację konkretnych projektów. I takie środki dziś trafiają do państwa. To są środki wielkości 30 mld złotych. Cieszę się, że w całej Polsce widać coraz więcej tablic z biało-czerwoną flagą i naszym godłem. Tam, gdzie remontujemy szpitale, gdzie modernizujemy szkoły, gdzie tworzymy nowe instytucje kultury, gdzie inwestujemy w Ochotnicze Straże Pożarne, gdzie budujemy, modernizujemy i remontujemy drogi.

- mówił premier Mateusz Morawiecki w czasie konferencji, kierując swe słowa do przedstawicieli samorządów lokalnych.

Powiat Rzeszowski otrzyma ogółem ok. 17,5 miliona złotych. 12,7 mln. złotych zostało przeznaczone na przebudowę budynku przy ulicy Siemieńskiego w Rzeszowie, gdzie znajdą swoją siedzibę Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i poradnia psychologiczna.

 • Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie prac. 4,9 mln złotych zostanie z kolei spożytkowane na przebudowę drogi powiatowej Rzeszów-Matysówka-Chmielnik na odcinkach w Kielnarowej i Chmielniku.
 • W Błażowej z pozyskanych środków powstanie budynek zaplecza sportowego przy miejscowym stadionie (dofinansowanie 2 mln złotych) oraz przebudowane zostaną drogi gminne (7 980 tys.).
 • W Kamieniu dzięki wsparciu w kwocie 4 950 tys. zmodernizowane zostaną drogi gminne, a 4,7 mln zostanie przeznaczone na budowę Gminnego Centrum Integracji i Rehabilitacji Wodnej dla Osób Niepełnosprawnych. 
 • W gminie Krasne dojdzie do długo wyczekiwanej przez mieszkańców modernizacji drogi Malawa-Luksemburg (dofinansowanie 4 370 tys.). Z kolei prawie 15 milionów złotych zostanie przeznaczone na I etap budowy oczyszczalni ścieków Krasnem.
 • W gminie miejskiej Dynów prawie 9,5 mln złotych rządowego wsparcia pójdzie na budowę, rozbudowę i remont infrastruktury drogowej. Z kolei w gminie wiejskiej Dynów dzięki wsparciu prawie 13,2 mln złotych powstanie oczyszczalnia ścieków.
 • W Hyżnem dofinansowane w kwocie 4 750 tysięcy pozwoli na budowę przedszkola i zagospodarowanie terenu wokół niego, 2 375 tys. przeznaczone zostanie na oświetlenie drogowe w tej gminie, a 2 375 tys. na zagospodarowanie przestrzeni publicznej.
 • Prawie 12,9 mln złotych rządowej dotacji przeznaczone zostanie na II etap budowy zakładu przetwarzania opadów w Sokołowie Małopolskim.
 • W Chmielniku 9 350 tysięcy złotych dofinansowania pozwoli na rozbudowę i przebudowę tamtejszej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego.
 • W Niechobrzu, w gminie Boguchwała dzięki wsparciu 1 785 tys. wyremontowana i przebudowana zostanie szkoła podstawowa. W tej samej gminie dofinansowanie uzyskano też na przebudowę i remont dróg (ponad 4,7 mln).
 • W Tyczynie pozyskane środki w kwocie ponad 1 800 tysięcy zostaną przeznaczone na rozbudowę oświetlenia ulicznego, 2 335 tys. na II etap budowy zaplecza socjalno-sanitarnego przy boisku sportowym w Harmanowej, zaś prawie 3,5 mln na budowę chodnika wzdłuż drogi Rzeszów-Dylągówka.
 • W Głogowie Małopolskim rządowe środki pozwolą na modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej (4 275 tys.) i budowę dróg na terenie gminy (prawie 5 mln złotych).
 • Gmina Trzebownisko dostanie 4,5 miliona złotych na przebudowę i rozbudowę budynku zaplecza klubu sportowego w Jasionce wraz z wyposażeniem oraz zagospodarowaniem terenu i budową wiaty.
 • Gmina Świlcza dostanie 2 125 tysięcy na dostosowanie budynku mieszkalnego na potrzeby lokali socjalnych w Trzcianie.
 • Na terenie gminy Lubenia 10,2 mln złotych rządowych środków pójdzie na budowę miejsca do opieki dla dzieci do lat 3.

- Pieniądze które trafią zarówno do samorządu powiatowego jak i gmin są bardzo ważne. To wielkie wsparcie dla działań inwestycyjnych, które od lat są naszym priorytetem. Ten poważny zastrzyk finansowy pozwoli wydatnie poprawić infrastrukturę na tereniePowiatu Rzeszowskiego, co wiąże się z poprawą komfortu życia mieszkańców

- mówi Józef Jodłowski, rzeszowski starosta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy