Reklama

Maszyna TBM już na Podkarpaciu. Kiedy będzie w Rzeszowie? Gdzie można zobaczyć?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Transport z elementami maszyny TBM dotarł bezpiecznie na Podkarpacie. Do soboty będzie czekać na MOP Bukowa przy drodze ekspresowej S19 - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Kiedy będzie w Rzeszowie i gdzie będzie można ją zobaczyć?

Gigant o średnicy ponad 15 metrów przybył na Podkarpacie. Jego zadaniem będzie wydrążyć korytarz o długości ponad 2 km na odcinku drogi S19 Rzeszów - Babica. Odcinek S19 od węzła Rzeszów Południe do Babicy to jedna z ciekawszych, ale i trudniejszych technologicznie budów infrastrukturalnych w Polsce. Nie bez znaczenia są także skomplikowane i złożone warunki gruntowo-wodne (flisz karpacki) występujące w miejscu planowanej inwestycji.

- Transport maszyny TBM (ang. Tunnel Boring Machine) to ogromne wyzwanie logistyczne i techniczne. Przygotowania do całego procesu trwały kilka miesięcy. Maszyna została rozłożona na części, które są ogromnych rozmiarów. Takiego transportu w Polsce jeszcze nie przewożono. Będziemy na bieżąco informować o postępach i utrudnieniach w ruchu

- mówi Joanna Rarus, rzecznik GDDKiA w Rzeszowie.

Aktualnie transport z elementami maszyny TBM zatrzyma się w Miejscu Obsługi Podróżnych Bukowej przy drodze ekspresowej S19. Postój potrwa do 26 listopada (sobota) do godziny 22:00. Więcej szczegółów dotyczących trasy i utrudnień znajdziesz w artykule: Największy transport w historii Polski. Maszyna wkracza na Podkarpacie. Utrudnienia w ruchu [ZDJĘCIA+WIDEO].

Kiedy gigant dojedzie do Rzeszowa?

28 listopada (poniedziałek) o godzinie 22:00 transport maszyny TBM wyruszy z węzła Rzeszów Południe na S19, następnie przejedzie ul. 9 Dywizji Piechoty i ul. Podkarpacką w Rzeszowie, i dalej drogą krajową nr 19 w kierunku miejsca docelowego, czyli placu budowy w Babicy.

Utrudnienia po wjeździe do Rzeszowa

Transport, po zjeździe z węzła Rzeszów Południe, będzie poruszał się ul. 9. Dywizji Piechoty, a następnie ul. Podkarpacką. Po dojeździe konwoju do granicy m. Rzeszów, co nastąpi ok. 23.30, do czasu przejazdu kolumny ruch pojazdów na DK19 na kierunku Babica-Rzeszów zostanie wstrzymany, dla kierunku Rzeszów - Babica  nie będzie możliwości wyprzedzenia kolumny. Po przejeździe kolumny, ruch pojazdów będzie sukcesywnie przywracany. W miarę możliwości prosimy kierowców o korzystanie z tras alternatywnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy