reklama
reklama

Lotnisko w Jasionce pnie się ku górze – 2024 rokiem rekordów?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Łukasz Ożóg/materiały prasowe

Lotnisko w Jasionce  pnie się ku górze – 2024 rokiem rekordów? - Zdjęcie główne

Lotnisko w Jasionce pobije rekord pasażerów? | foto Łukasz Ożóg/materiały prasowe

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościLiczby mówią same za siebie! Lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce pobiło rekord odprawionych pasażerów w listopadzie 2024 roku, obsługując ponad 76 tysięcy osób. To wynik o 19 procent lepszy niż w tym samym miesiącu roku poprzedniego, który dotąd był najlepszy w historii. Dynamiczny wzrost liczby pasażerów świadczy o rosnącym znaczeniu tego portu lotniczego w regionie. Czy lotnisko pobije roczny rekord pasażerów?
reklama

Lotnisko w Jasionce odgrywa kluczową rolę nie tylko dla mieszkańców Rzeszowa i okolicznych powiatów, ale także dla osób przybywających z dalszych regionów. Jako główny punkt komunikacyjny, jest nieocenionym węzłem transportowym, który łączy nas z resztą świata.

Warto także podkreślić, że lotnisko w Jasionce pełni istotną rolę w kontekście międzynarodowym, będąc największym hubem przerzutowym elementów wojskowych na Ukrainę, co dodatkowo podkreśla jego strategiczne znaczenie.

Rekordowy listopad!

Rekordowy listopad na lotnisku w Jasionce to z pewnością powód do dumy. Ponad 76 tysięcy pasażerów, którzy skorzystali z usług tego węzła komunikacyjnego, stanowi wynik o 19 procent wyższy niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku.

reklama

To najlepszy listopad w historii lotniska, który potwierdza rosnącą popularność i znaczenie tej placówki. Wzrost liczby odprawionych pasażerów świadczy nie tylko o zaufaniu do tego miejsca, ale także o ciągłym rozwoju transportu lotniczego w regionie.

Jeszcze bardziej niż świetny wyniki miesiąca ucieszył nas start kolejnego przewoźnika - Air Baltic, który uruchomił w listopadzie połączenie do Rygi. To nie tylko ciekawa oferta na city break, ale też doskonały port przesiadkowy na Skandynawię, na przykład do Oslo, Kopenhagi czy Sztokholmu

- informuje Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

reklama

Grafika porównująca wynik lostnika na przestrzeni lat. Autor/ Łukasz Ożóg.

Jakie linie wybrali pasażerowie?

W listopadzie najwięcej pasażerów – 28,2 tys. – zdecydowało się na loty Ryanair, które oferowały połączenia do

  • Londynu (Stansted i Luton)
  • Manchesteru
  • Bristolu
  • Dublina 
  • Mediolanu
Kolejne miejsce zajął PLL LOT, który obsłużył 15,2 tys. pasażerów na trasie do Warszawy.

Na lotach Lufthansy do Monachium poleciało prawie 8 tys. osób, a czarterami do Egiptu udało się 6,2 tys. pasażerów.

reklama

Z kolei Wizz Air zyskał 5,4 tys. pasażerów na rejsach do Rzymu i Mediolanu, a Air Baltic1 tys. osób podróżujących do Rygi.

Najczęściej wybieranymi kierunkami były:

  • Londyn
  • Warszawa
  • Monachium
  • Sharm El Sheikh 
  • Rzym

2024 rekordowym rokiem?

Rekord został już pobity! Do końca listopada 2024 roku odprawiono 1,07 miliona pasażerów, co przekroczyło wynik z ubiegłego roku, kiedy to port lotniczy w Jasionce obsłużył 1,02 miliona osób. Teraz lotnisko śrubuje ten wynik, a dalszy wzrost liczby pasażerów sprawia, że 2024 rok z pewnością stanie się rekordowym rokiem w historii tego obiektu.

reklama

 Według aktualnych szacunków w tym roku obsłużymy rekordową liczbę pasażerów, która powinna przekroczyć 1,1 mln. To dobry prognostyk na kolejny rok i wręcz zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz rozwoju siatki połączeń

przekazuje prezes Adam Hamryszczak. 

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama