Reklama

KSW nr 1 w Rzeszowie uzyskał prestiżową akredytacje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KSW nr 1 Rzeszów

KSW nr 1 w Rzeszowie uzyskał prestiżową akredytacje - Zdjęcie główne

KSW nr 1 w Rzeszowie uzyskał prestiżową akredytacje | foto KSW nr 1 Rzeszów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Otrzymany przez Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 w Rzeszowie satus "Breast Cancer Unit" zapewnia kompleksową diagnostykę oraz indywidualny proces leczenia onkologicznego.

Prestiżowa akredytacja przyznawana jest wyspecjalizowanym ośrodkom dedykowanym chorym na raka piersi. Ten nowotwór jest najczęściej występującym wśród Polek. Najczęściej dotyka kobiety w wieku 55-65 lat, niestety jest również przyczyną wielu zgonów.

Na szczęście, dzięki rozwojowi medycyny rak piersi jest chorobą w większości przypadków wyleczalną. Warunkiem jest wczesne rozpoznanie choroby. Czas reakcji odgrywa w leczeniu nowotworów kluczowe znaczenie.

- Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest, kiedy w przypadku podejrzenia choroby nowotworowej, pacjent zostanie skierowany do diagnostyki i leczenia do ośrodka referencyjnego, który specjalizuje się w kompleksowej terapii nowotworów danego typu.

W przypadku stwierdzenia podejrzanej zmiany w piersi pacjent może natychmiast zgłosić się do naszego ośrodka. Skierowanie nie jest potrzebne.

- mówi dr n. med. Janusz Rolski, Pełnomocnik Dyrektora KSW ds. Podkarpackiego Centrum Onkologii.

KSW nr 1 stanie się takim ośrodkiem referencyjnym typu Breast Cancer Unit. Tego typu ośrodki specjalizują się w leczeniu raka piersi i skupiają w jednym miejscu najlepszych specjalistów z zakresu chirurgii onkologicznej, onkologii klinicznej, radioterapii, patomorfologii, diagnostyki oraz posiada zaplecze rehabilitacyjne i oferuje wsparcie psychoonkologa.

Pacjent trafiający do takiego ośrodka może liczyć na najlepszą opiekę pod okiem specjalistów, co znacznie zwiększa szanse na wyleczenie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy