Reklama

Zobacz, jak pracują strażacy. Komenda Miejska PSP w Rzeszowie nagrała film promocyjny [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Zobacz, jak pracują strażacy. Komenda Miejska PSP w Rzeszowie nagrała film promocyjny [WIDEO] - Zdjęcie główne

Komenda Miejska PSP w Rzeszowie nagrała film promocyjny [WIDEO] | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażacy niemal codziennie zmagają się z kolejnymi wyzwaniami, pomagając i ratując ludzkie życie. Doskonale pokazuje to film promocyjny Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie.

Aktualnie rzeszowską zawodową straż pożarną tworzy 188 funkcjonariuszy oraz 5 pracowników cywilnych. Wszyscy codziennie czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców Rzeszowa i całego powiatu, neutralizując powstałe zagrożenia.

Dynamiczny rozwój, wzrost liczby mieszkańców powodują, że rośnie również liczba niebezpieczeństw. Dlatego strażacy z dnia na dzień otrzymują coraz więcej zgłoszeń, niekoniecznie związanych z pożarami. W 2021 roku do pożarów strażacy wyjechali 568 razy, a do innych zagrożeń 2320 razy.

Państwowa Straż Pożarna posiada wyspecjalizowane jednostki, które odpowiadają za konkretne zdarzenia. W ramach trzech jednostek ratowniczo-gaśniczych w Rzeszowie funkcjonuje:

  • Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego, która zajmuje się usuwaniem zagrożeń wywołanych przez substancje chemiczne,
  • Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego, która pomaga poszkodowanym podczas powodzi oraz prowadzi podwodne akcje poszukiwawczo-ratownicze,
  • Grupa Ratownictwa Wysokościowego, która udziela pomocy na wysokościach i w miejscach trudno dostępnych np. kanałach, kominach, dachach,
  • Grupa Ratownictwa Technicznego, pomagająca w uwalnianiu poszkodowanych w wyniku wypadku drogowego, likwidowaniu skutków wypadków komunikacyjnych i katastrof budowlanych.
Członkowie grup wyspecjalizowanych mogą brać udział w szeroko zakrojonych akcjach ratowniczo-gaśniczych i humanitarnych na terenie całego kraju oraz poza jego granicami. Ostatnie takie działania miał miejsce m.in. w Turcji, Czechach i Estonii.

FILM

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy