Reklama

Kolejny krok do powstania nowego budynku Sądu Okręgowego w Rzeszowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Kolejny krok do powstania nowego budynku Sądu Okręgowego w Rzeszowie - Zdjęcie główne

Kolejny krok do powstania nowego budynku Sądu Okręgowego w Rzeszowie | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na stronie Sądu Okręgowego w Rzeszowie pojawiło się ogłoszenie przetargu na wykonanie kompleksowej wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej, dotyczącej nowego budynku sądu przy ul. Dołowej w Rzeszowie wraz ze świadczeniem nadzoru autorskiego.

Przypomnijmy, że koncepcja "Temidy" – miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, (MPZP) obejmującego okolice ul. Kustronia i Dołowej w Rzeszowie zakładała zebranie w jednym miejscu najważniejszych instytucji wymiaru sprawiedliwości, tworząc tym samym spójny funkcjonalnie i przestrzennie obszar miasta. W 2008 r. został tam oddany nowy budynek Sądu Rejonowego, naprzeciwko którego miał również powstać Sąd Okręgowy.

Inwestycję odkładano w czasie. Likwidacji doczekało się choćby targowisko przy ul. Dołowej. Jeszcze do niedawna przedsięwzięcie to, z powodu zalegających pod ziemią odpadów niebezpiecznych, miało powstać przy ul. Kwiatkowskiego. Przeprowadzone ekspertyzy wykazały jednak, że pierwotna lokalizacja jest bezpieczna i nie ma przeszkód, by dwa najważniejsze sądy stanęły obok siebie.


Nowa siedziba Sądu Okręgowego w Rzeszowie zlokalizowana będzie przy ul. Dołowej. W przetargu określono podstawowe parametry, jakimi powinien cechować się projektowany budynek. Zgodnie z nimi, jego powierzchnia powinna wynosić nie mniej niż 13 492 mkw i nie więcej niż 14 800 mkw.

Liczba kondygnacji naziemnych musi być zgodna z MPZP „Temida”. Planowane jest także wykonanie miejsc postojowych dla samochodów osobowych w liczbie co najmniej 400 sztuk (w tym 200 miejsc dla pracowników sądu). Przewiduje się, że w obiekcie będą się znajdować pomieszczenia na potrzeby kierownictwa sądu, poszczególnych wydziałów oraz administracji, a także archiwa, sale rozpraw i konferencyjne oraz zaplecze komunikacyjne, techniczne i higieniczno-sanitarne.

Termin składania ofert na zaprojektowanie sądu mija 21 kwietnia 2023 r. Na przygotowanie dokumentacji zwycięzca przetargu będzie miał 10 miesięcy od dnia podpisania umowy.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy