Reklama

Kiedy zobaczymy widoczne zmiany w tej okolicy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Mapy Google

Kiedy zobaczymy widoczne zmiany w tej okolicy? - Zdjęcie główne

Inwestycja ma zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców | foto Mapy Google

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Obecnie trwa przetarg na wybór firmy zewnętrznej, która zajmie się opracowaniem dokumentacji. Przebudowa będzie dotyczyć miedzy innymi skrzyżowania alei Witosa z ulicą Solarza oraz ulicy Lewakowskiego. Miasto zapowiada, że inwestycja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i nie tylko.

Inwestycja obejmie m.in. przebudowę i rozbudowę skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza oraz przebudowę wlotów ul. Lewakowskiego i ul. Rataja w ul. Solarza

– zapowiada Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta.

Z tematem przebudowy skrzyżowania wystąpili do prezydenta miasta Konrada Fijołka mieszkańcy osiedla Krakowska Południe oraz Rada tego osiedla.  Wnioski przez nich złożone dotyczyły w większości wprowadzenia widocznych zmian na skrzyżowaniu, które poprawią bezpieczeństwo. Przebudowa skrzyżowania ważna jest także dla kierowców wyjeżdzających z ul. Solarza na al. Witosa, gdzie włączają się do ruchu drogowego. 

Jakie odcinki zostaną objęte przebudową?

Łączna długość przebudowywanych odcinków to około 560 metrów. W przypadku alei Witosa będzie to przebudowa odcinka wynoszącego 300 m, ulicy Solarza około 60 metrów, ulicy Rataja w granicach 100 m oraz ulicy Lewakowskiego również około 100 m. W ramach inwestycji na al. Witosa (przy skrzyżowaniu z ul. Solarza) mają zostać wybudowane pasy włączenia i wyłączenia, przebudowane będą wloty ulicy Lewakowskiego i ulicy Rataja w ulice Solarza. Ponadto zaprojektowana ma być także budowa i przebudowa chodników, ścieżek rowerowych, przejść dla pieszych oraz doświetlenie przejść dla pieszych.


Projektant ma zostać wybrany wiosną tego roku, a gotowa dokumentacja bedzie złożona w połowie 2024 roku. 

Osiedle Krakowska Południe

Osiedle powstało na byłych terenach wojskowego poligonu i położone jest w południowej części ulicy Krakowskiej, stąd właśnie wzięła się nazwa. Obecnie liczba mieszkańców osiedla wynosi ponad 7500 tysiąca mieszkańców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy