Reklama

Prace nad strefą sportu i rekreacji na osiedlu Przybyszówka w Rzeszowie. Kiedy powstanie stadion przy ul. Stadionowej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Dawid Micał

Prace nad strefą sportu i rekreacji na osiedlu Przybyszówka w Rzeszowie. Kiedy powstanie stadion przy ul. Stadionowej? - Zdjęcie główne

foto Dawid Micał

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy ulicy Stadionowej na osiedlu Przybyszówka w Rzeszowie boiska sportowe „budowane” są od około 20 lat. Lokalni społecznicy na czele z Łukaszem Krawczykiem, prezesem klubu piłkarskiego Heiro Rzeszów, postanowili przyspieszyć ten proces. Ich działania są konkretne i zdecydowane.

Inwestycja podjęta przez m.in. Łukasza Krawczyka w 2020 roku była błogosławieństwem dla mieszkańców osiedla Przybyszówki. W zachodniej części Rzeszowa nie znajdują się żadne boiska piłkarskie, orliki oraz inne tego typu obiekty sportowe. Dlatego to przedsięwzięcie bardzo ucieszyło lokalnych mieszkańców.

Największym wrogiem poza funduszami okazuje się czas. Ponieważ wszystko niestety trwa dość długo. Łukasz Krawczyk w rozmowach z mediami, często podkreśla, że czas oczekiwania na zgody, umowy i inne podpisy nie jest zależny od niego. Pomysłodawca jednak się nie poddaje i chce dopiąć swego za wszelką cenę. 

Szczegóły projektu

Przy ulicy Stadionowej, ma powstać kilka różnych obiektów, na których wolny czas będą aktywnie spędzać zarówno dorośli jak i dzieci. Strefa sportu i rekreacji ma składać się z: boiska do piłki nożnej (pełnowymiarowe, oraz typu Orlik), boisko do sportów plażowych, siłownia terenowa oraz plac zabaw. Wszystkie obiekty będą dostępne zarówno dla wszystkich mieszkańców osiedla Przybyszówka  jak i całego Rzeszowa.

Jednak przede wszystkim będą służyć zawodnikom Heiro Rzeszów. Obecnie trenujące w akademii dzieciaki i piłkarze grający w A-klasie muszą korzystać z innych rzeszowskich boisk. Dlatego Łukasz Krawczyk, również jako prezes Rzeszowskiej Akademii Futsalu Heiro podkreśla, że wybudowanie stadionu, który będzie domem dla wszystkich zawodników klubu, jest priorytetem.

Konkretne działania

Od 2020 roku wiele już udało się osiągnąć. Klub zakupił ławki rezerwowych, wał do równania boisk, plastikowe krzesełka i stelaże do ich zamocowania. Podjęto działania dotyczące równania terenu oraz inne prace porządkowe. Przygotowano także studnię, która będzie wykorzystywana do utrzymania terenów zielonych (głównie boiska piłkarskiego) zlokalizowanych przy stadionie. Planowany jest również remont kontenerów, które będą pełniły funkcję szatni dla zawodników oraz sędziów. Wiele rzeczy jest jeszcze do zrealizowania, niestety realizatorzy projektu podkreślają, że bez pomocy miasta może być ciężko. 

Pomoc od strony miasta

W ramach działań związanych z ubiegłorocznym Rzeszowski Budżet Obywatelski udało się wygrać siłownię plenerową, która jeszcze w tym roku będzie gotowa do użytku mieszkańców. Planowo ma to nastąpić teraz, w okolicach przełomu października i listopada.

Kluczowe okazało się także zgłoszenie projektu do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Niestety nie udało się zdobyć wystarczającej liczby głosów. 

- Niestety w tym roku nie mieliśmy szans w starciu z rzeszowskimi szkołami i przedszkolami. Wygrywało tylko jedno zadanie i niespodzianki nie było. Mimo to, nie poddajemy się i zgłosimy nasz projekt do RBO na kolejny rok. W tym roku chcieliśmy wypromować naszą inicjatywę. Pokazać, że wiele osób jest zaangażowanych. Na ten moment nadal bedziemy inwestować klubowe pieniądze

- powiedział Łukasz Krawczyk. 

Pewne jest za to jedno, że wybudowany obiekt będzie czymś zupełnie nowym na mapie Rzeszowa. Wszystkie działania mają sprawić, żeby zawodnicy Heiro Rzeszów wbiegli na boisko już na jesień 2023 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy