Wśród uczestników pielgrzymki znaleźli się m.in. księża z Diecezji Rzeszowskiej oraz innych polskich diecezji, którzy mieli okazję uczestniczyć w audiencji generalnej i osobiście spotkać się z Ojcem Świętym Leonem XIV.
Młodzi kapłani o spotkaniu z Papieżem
Niezapomnianym przeżyciem dla młodych kapłanów było bezpośrednie spotkanie z Papieżem. Podczas krótkiej rozmowy prosili go o błogosławieństwo oraz słowo wskazania na drogę rozpoczynającego się życia kapłańskiego.
Poprosiliśmy Papieża o błogosławieństwo i słowo na drogę kapłańskiego życia. Polecił nam zawsze ufać Bogu, być wiernymi modlitwie i pozostać kapłanami radosnymi. Ufność, wytrwałość i radość stały się dla nas programem kapłańskiego życia
– podkreślał jeden z kapłanów w rozmowie z Vatican News.
W pielgrzymce uczestniczyli także jubilaci
W pielgrzymce uczestniczyli również księża obchodzący jubileusz swojej posługi kapłańskiej. Dla duchownych związanych z Ostrowią wyjazd do Wiecznego Miasta stał się szczególną formą świętowania tego ważnego wydarzenia i okazją do wspólnego dziękczynienia za lata służby Kościołowi.
Jednym z najbardziej poruszających momentów pobytu w Rzymie była Eucharystia sprawowana w Bazylice św. Piotra przy grobie św. Jana Pawła II. Modlitwa w miejscu związanym z polskim papieżem miała dla uczestników wyjątkowy wymiar duchowy.
Dziękczynienie przeplatało się z błaganiem o to, aby nowa droga naszego życia była zawsze przemierzana za Tym, który nas powołuje
– wyznał nowo wyświęcony kapłan w rozmowie z Vatican News.
Pielgrzymka do Rzymu stała się dla młodych duchownych nie tylko okazją do poznania miejsc związanych z historią Kościoła, ale przede wszystkim czasem umocnienia powołania i doświadczenia jedności z Następcą św. Piotra. Słowa Papieża Leona XIV o ufności, modlitwie i radości pozostaną dla nich drogowskazem na pierwsze lata kapłańskiej posługi.
Komentarze (0)