Reklama

Już dziś długo wyczekiwane wyniki matur. Gdzie można je sprawdzić?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Kacper Piękoś/ Korso

Już dziś długo wyczekiwane wyniki matur. Gdzie można je sprawdzić? - Zdjęcie główne

Pojawiają się pierwsze wyniki matur, gdzie je sprawdzić? | foto Fot. Kacper Piękoś/ Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już dziś tegoroczni maturzyści poznają wyniki egzaminu dojrzałości. To od wyniku zależy, czy dostaną się na wymarzone studia. Gdzie sprawdzić wyniki, w jakim terminie odbędzie się egzamin poprawkowy?

Matura 2022 r. rozpoczęła się 4 maja i trwała do 23 maja. Absolwenci szkół ponadpodstawowych, aby zdać maturę, muszą uzyskać co najmniej 30% z obowiązkowych przedmiotów (języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego) oraz napisać maturę z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, gdzie nie obowiązują progi zdawalności. 

Pierwsze wyniki matur powinny być już dostępne (5 lipca, po 8 rano). Aby je poznać, należy odwiedzić stronną internetową wyniki.edu.pl, a następnie zalogować się do niej, używając danych otrzymanych w szkole. Również dzisiaj - świadectwa, aneksy i informacje o wynikach matur przekazane zostaną do szkół przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne i będą gotowe do odbioru 

Kiedy termin poprawkowy? 

Pisemną część zaplanowano na 23 sierpnia, o godzinie 9. Część ustna (język polski, języki mniejszości narodowych, języki obce nowożytne) nie zostanie przeprowadzona w terminach poprawkowych. Wyniki tego egzaminu maturalnego zostaną podane 9 września. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy