Reklama

Jesteś właścicielem budynku? Czas na złożenie deklaracji o źródłach ciepła lub źródłach spalania paliw

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Jesteś właścicielem budynku? Czas na złożenie deklaracji o źródłach ciepła lub źródłach spalania paliw  - Zdjęcie główne

Jesteś właścicielem budynku? Czas na złożenie deklaracji o źródłach ciepła lub źródłach spalania paliw | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Rzeszów przypomina, że już niedługo upływa termin składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw. Obowiązek deklarowania mają właściciele nieruchomości oraz zarządcy budynków i lokali.

Termin składania deklaracji o źródłach ciepła i spalaniu paliw upływa 30 czerwca. Dane powędrują do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, czyli bazy, w której znajdują się wszelkie informacje dotyczące źródeł ciepła i spalania paliw o mocy do 1 MW w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. 

Dane mogą zostać udostępnione organom administracji centralnej i samorządowej skutecznego narzędzia do realizacji polityki niskoemisyjnej, wykorzystane w celach statystycznych, bądź przydadzą się przy inwentaryzacjach budynków lub pracach kominiarskich. 

W jaki sposób złożyć deklarację? 

Istnieją dwa sposoby. Można zrobić to przez Internet, za pomocą e-dowodu na stronie www.ceeb.gov.pl/ lub https://www.gunb.gov.pl/ lub w formie papierowej - wypełniony formularz należy wtedy wysłać pocztą albo złożyć osobiście w Urzędzie Miasta Rzeszowa w Wydziale Ochrony środowiska i Rolnictwa, ul. Rynek 7, w Punktach Obsługi Mieszkańców. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy