Trasa jest 12-kilometrowa, przejazd będzie trwał godzinę, a do zobaczenia będą rzeszowskie zabytki, rzeszowskie ciekawe miejscówki i wspomnienia osób związanych z Rzeszowem. Ważna sprawa, to jak skorzystać z takiego transportu? Okazuje się, że to bardzo proste. Żeby wybrać się w podróż zabytkowym Jelczem, należy...zakupić zwyczajny bilet autobusowy, z jakim poruszamy się na co dzień.
Rzeszowskie Piwnice oprócz zwiedzania Zamku Lubomirskich proponują także przejazdy zabytkowym Jelczem i wycieczkę turystyczną po stolicy Podkarpacia. Harmonogram przejazdów (tylko w lipcowe i sierpniowe weekendy!) jest następujący: 12:00, 13:00, 15:30. Start i meta, że tak to nazwijmy, znajduje się na przystanku Kilara, naprzeciwko Filharmonii Podkarpackiej.
Jelcz Berliet rocznik 84' był polskim autobusem miejskim, był produkowany w Jelczu (obecnie Jelczu-Laskowicach), na licencji francuskiego Berlieta. Pierwsze rzeszowskie Jelcze eksploatację rozpoczęły w roku 1979, a model PR110M w roku 1982. Obecnie w Rzeszowie jeden spośród 242 eksploatowanych łącznie autobusów serii PR110, Jelcz PR110U, przeszedł generalny remont i służy jako atrakcja i pojazd zabytkowy.
- Kursy odbywać się będą z przewodnikiem, będą tematyczne a zagadnienia obejmować będą takie segmenty, jak rzeszowskie zabytki, rzeszowskie miejscówki, osoby z Rzeszowa i z Rzeszowem związane. Czas trwania przejazdu to 1h, pokonasz trasę ok. 12 km. Wystarczy, że zakupicie zwyczajny bilet autobusowy, jaki obowiązuje w mieście
- przekazują Rzeszowskie Piwnice.
źródło: Rzeszowskie Piwnice
To co, wybierzemy się razem zabytkowym Jelczem po ulicach Rzeszowa?
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.